Starcraft na Olimpiadzie? W lipcu odbędzie się forum poświęcone e-sportowi

Strona głównaStarcraft na Olimpiadzie? W lipcu odbędzie się forum poświęcone e-sportowi
02.07.2018 14:32
Starcraft na Olimpiadzie? W lipcu odbędzie się forum poświęcone e-sportowi
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Szykują się poważne rozmowy o e-sporcie.

Dwie duże organizacje zajmujące się sportem, czyli Międzynarodowy Komitet Olimpijski (The International Olympics Committee - IOC) oraz  Global Association of International Sports Federations (GAISF) przeprowadzą w lipcu specjalne forum, na które zaproszeni zostali również przedstawiciele e-sportu. Wśród tych ostatnich znajdą się Mike Morhaime (Blizzard), Justin Dellario (Twitch), John Bonini (Intel) czy Nocolo Lauren (Riot Games). Tematem będzie przyszłość e-sportu i jego związek z Olimpiadą.

325515426023094236

Spotkanie odbędzie się 21 lipca w Szwajcarii, w Lozannie i składać się ma z szeregu paneli dyskusyjnych poruszających takie tematy jak: perspektywy rozwoju e-sportu, równość płci w sporcie oraz definicja ruchu olimpijskiego. Podczas paneli występować będą nie tylko ludzie związani z Olimpiadą, ale również e-sportowcy, wydawcy, drużyny sportowe, przedstawiciele mediów, sponsorzy i organizatorzy imprez takich jak turnieje czy mistrzostwa.

Prezes GAISF, Patrick Baumann, tak umotywował pomysł organizacji wydarzenia:

Ma on nadzieję, że lipcowe forum umożliwi lepsze zrozumienie e-sportu oraz jego wpływu oraz będzie okazją do zastanowienia się nad współpracą, która przyniesie korzyści obu stronom - zarówno sportowi tradycyjnemu, jak i e-sportowi.

Będzie to pierwsze tak duże forum poświęcone w całości e-sportowi i poważny krok w stronę akceptacji tej dziedziny przez świat sportu i, być może, nawet dopuszczenia niektórych jej dyscyplin do Olimpiady.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)