Starcie wojsk Hektora i Achillesa na nowym materiale z Total War Saga: Troy

Strona głównaStarcie wojsk Hektora i Achillesa na nowym materiale z Total War Saga: Troy
05.06.2020 14:04
Starcie wojsk Hektora i Achillesa na nowym materiale z Total War Saga: Troy
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Różne jednostki piechoty, rydwany i mityczny minotaur – zdecydowanie będzie w czym wybierać.

Niespodziewana, wtorkowa zapowiedź kolejnego Total Wara nie obyła się bez tłumaczenia deweloperów, bowiem Creative Assembly zapowiedziało, że tytuł przez 24 godziny od premiery będzie dostępny na Epic Game Storze, a oprócz tego, gra będzie dostępna przez rok tylko na tej platformie.

Total War: TROY / Official Trailer / A Total War Saga

Pecetowa brać, chcąca zakupić grę na Steamie, nie była tym faktem zachwycona, ale ostatecznie dostajemy grę za darmo i to na własność, więc nie jest aż tak źle. Na osłodę fani dostali też wysyp materiałów, prezentujących jednostki charakterystyczne dla wojsk greckich i trojańskich i powiem Wam, że wygląda to naprawdę całkiem nieźle.

Żeby nie było, sam nie jestem fanem tej serii i nigdy w żadnego Total Wara nie grałem (trochę za mało akcji, trochę za dużo myślenia dziesięć ruchów do przodu), ale starożytną Grecję jak najbardziej lubię, więc oglądanie ponad 6-minutowego materiału nowego Total Wara od razu przywiodło na myśl pozytywne skojarzenia.

Gameplay Reveal / Total War: Troy / A Total War Saga

Ale do brzegu, jak mawia moja znajoma po fachu – deweloperzy zaprezentowali przykładowe starcie Greków i Trojan, w którym skupiono się głównie na prezentacji poszczególnych jednostek, jakimi będzie dysponowała pierwsza z tych frakcji.

Będzie to głównie różnego rodzaju piechota, charakteryzująca się odmiennym typem wyposażenia – mamy zatem lekkich żołnierzy uzbrojone w miecze i proste tarcze obite skórą, ale w tym przypadku trzonem armii były jednostki średnie i ciężkie wyposażone w solidne pancerze i włócznie (ci ostatni będą mogli się również przełączyć w tryb ofensywny, by jeszcze bardziej zdominować przeciwnika).

Dużą rolę odegra tutaj również środowisko i teren, na jakim toczy się walka, co oczywiście nie jest nowością dla tej serii (nawet taki laik to wie), ale warto tutaj wspomnieć o lekkich jednostkach (choćby specjalnym rodzaju piechoty szkolonym przez Achillesa, którzy mają specjalne uzbrojenie), które będą mogły chować się w trawie. Grecy będą również mogli używać rydwanów, które dzięki swojej mobilności doskonale nadadzą się do flankowania.

327383115788669753

Nie zabraknie też jednostek specjalnych, pokroju Achillesa czy Hektora, choć nasze szeregi będą mogły wzmocnić też istoty z mitologii greckiej (na materiale zaprezentowano minotaura).

Premierę Total War Saga: Troy zaplanowano na 13 sierpnia tylko na komputerach osobistych.

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)