Staramy się bardziej, gdy nie gramy przeciw komputerowi

Badania nad ludzkim mózgiem przynoszą ciekawe informacje również o graczach. Okazuje się, że ogólnie staramy się bardziej, gdy myślimy, że gramy przeciw prawdziwemu przeciwnikowi niż gdy walczymy przeciw sztucznej inteligencji. Co prawda badania dotyczyły gier hazardowych, ale myślę, że w grach wideo będzie bardzo podobnie. W końcu czasem jesteśmy bardzo zmęczeni, ale i tak przejdziemy ostatkiem sił jeden czy dwa rozdziały ulubionej gry. Gdybyśmy jednak podłączyli się do gry online to wtedy dbając poniekąd o reputację na pewno zmusimy mózg do bardziej wytężonej pracy.

Staramy się bardziej, gdy nie gramy przeciw komputerowi
marcindmjqtx

08.02.2009 | aktual.: 11.01.2016 18:33

Niezbyt zaskakującym jest też fakt, że inaczej reagują kobiety, a inaczej mężczyźni:

"Kobiety nie są tak zainteresowane rozgrywką z bezdusznym komputerem. Co więcej, obie płcie myślały, że cały czas grają z przeciwnikami płci męskiej. Udowodniono już wcześniej, że mężczyźni i kobiety inaczej reagują w przypadku obecności męskiego partnera czy też przeciwnika. Temu tematowi powinniśmy poświęcić jednak więcej badań by uzyskać jednoznaczną odpowiedź." Ja to najchętniej bym widział te dalsze badania na jakiejś grze pokroju Killzone 2 czy też Call of Duty.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.