Star Wars Jedi: Upadły zakon ma męskiego protagonistę, bo Rey jest kobietą

Star Wars Jedi: Upadły zakon ma męskiego protagonistę, bo Rey jest kobietą

Star Wars Jedi: Upadły zakon ma męskiego protagonistę, bo Rey jest kobietą
Tatiana Kowalczyk
09.07.2019 14:00

Dziwny powód, ale okej.

W wywiadzie udzielonym Game Informerowi reżyser Star Wars Jedi: Upadły zakon, Stig Asmussen, ujawnił kilka informacji na temat bohatera gry, Cala Kestisa. Okazuje się, że równie dobrze Cal mógł być kobietą, gdyby nie to, że żeńska protagonistka występuje już w Gwiezdnych Wojnach – mowa oczywiście o Rey.

Co ciekawe, ekipa zastanawiała się też nad tym, czy nie obsadzić w roli protagonisty kosmity, ale koniec końców zrezygnowano z tego pomysłu, zakładając, że trudniej byłoby graczom się z nim utożsamiać. To wydaje mi się trochę bezsensowne, ale okej – powiedzmy, że rozumiem, co nimi kierowało. Asmussen powiedział pod koniec podcastu:

Star Wars Jedi: Fallen Order Official Trailer – Xbox E3 Briefing 2019

Natomiast to co mnie zastanawia jeśli chodzi o powody rezygnacji z postawienia na bohaterkę to to, że decyzją kierowały czynniki zewnętrzne. Płeć bohatera też jest przecież bardzo ważnym elementem fabuły, często przekłada się na to, jak dana postać jest odbierana, albo wiadomo, otwiera jakieś furtki fabularne. Nie wiem, czy to dobra droga - dostosowywanie swojej wizji artystycznej w taki sposób. Poza tym ciężko mi sobie wyobrazić, żeby posiadanie dwóch kobiet w uniwersum w głównych rolach było w jakikolwiek sposób niekorzystne.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)