Star Drifters zaprasza na PGA 2022. Polskie studio zaprezentuje First Dwarf

Star Drifters zaprasza na PGA 2022. Polskie studio zaprezentuje First Dwarf

Star Drifters na PGA 2022 zaprezentuje First Dwarf i nie tylko
Star Drifters na PGA 2022 zaprezentuje First Dwarf i nie tylko
28.09.2022 15:03, aktualizacja: 29.09.2022 12:36

Star Drifters zagości na tegorocznej edycji Poznań Game Arena. Polskie studio nosi się z zamiarem pokazania materiałów z nadchodzącej produkcji First Dwarf. Jednak na tym gamingowe szaleństwo nie poprzestaje.

First Dwarf to trzecioosobowa produkcja RPG, która zawiera elementy survivalowe oraz strategiczne. Gra autorstwa polskiego studia Star Drifters oferuje otwarty świat fantasy, który będziemy przemierzać walecznym krasnoludem, a raczej mechem sterowanym przez niego.

Główny bohater jest niespełnionym inżynierem, co urozmaici rozgrywkę. W First Dwarf gracze będą konstruować przeróżne struktury, aby skutecznie bronić swojej kolonii. Kraina Driftlands jest rozległa, ale też jest brutalna; miłośnicy dynamicznej walki powinni odnaleźć się w rozgrywce, ponieważ jest to jedna z głównych mechanik.

First Dwarf zostanie zaprezentowane na PGA 2022 i będzie to pierwszy pokaz gry w Polsce. Oprócz tego studio zaprezentuje inne projekty:

  • Brewpub Simulator (pierwszy na świecie pokaz wersji demo);
  • Lumencraft (gra akcji top-down z elementami tower defense);
  • oraz Scorchlands (city builder w świecie magii).

Jeśli chodzi o premierę, to First Dwarf ma zadebiutować w 2023 r. na PC, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox Series X|S. W tym miejscu warto przypomnieć, że na PGA 2022 sprawdzimy, po raz pierwszy na świecie, The Invincible, czyli grę powstającą na fundamencie twórczości Stanisława Lema. O godziwą dawkę rozrywki zadba również Nintendo.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)