Star Citizen z 250 milionami dolarów wpłaconymi przez graczy

Jak myślicie, co ukaże się pierwsze: gra czy książka “Jak zdobyłem swój pierwszy miliard”?

Star Citizen z 250 milionami dolarów wpłaconymi przez graczy
Bartosz Witoszka

Dziś przez Polygamię przewijają się prawdziwe legendy branży – najpierw Julian Gollop i Phoenix Point, a teraz przyszła pora na Chrisa Robertsa, który wspólnie z pozostałymi deweloperami studia Cloud Imperium Games od 2011 roku zajmują się tworzeniem Star Citizena. Symulator kosmiczny, który pozwoli zajrzeć pod każdy kamień w galaktyce, rozbudził nadzieje milionów graczy na całym świecie, którzy spragnieni dopracowanego symulatora kosmicznego wspierali projekt coraz to większymi kwotami najpierw na Kickstarterze, a później na stronie przygotowanej przez twórców.

Obraz

Mimo niedotrzymania terminu premiery (duża część gry miała pojawić się jeszcze w 2014 roku) i braku nowego, wsparcie dla projektu nie słabnie i według danych na stronie całkowita kwota wpłacona przez prawie 2,5 miliona użytkowników to ponad 250 milionów dolarów. Robi wrażenie, prawda? Dodajmy do tego 46 milionów dolarów, które Cloud Imperium Games otrzymało od inwestora na kampanię marketingową Squadron 42 (pisał o tym Krzysiek tutaj), co łącznie daje prawie 300 milionów dolarów, które zainwestowano w rozwój gry. Co ciekawe, największym zainteresowaniem w historii produkcja cieszyła się w listopadzie tego roku, kiedy wpłacono ponad 9 milionów dolarów – najpewniej miało to związek z CitizenConem, wydarzeniem poświęconym grze, które odbyło się pod koniec listopada.

Obraz

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościchris robertsstar citizen

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.