Stało się: Nintendo wydało pierwszą płatną aplikację smartfonową

OK, może to tylko encyklopedia Pokemonów, ale od czegoś trzeba zacząć!

Stało się: Nintendo wydało pierwszą płatną aplikację smartfonową
marcindmjqtx

16.11.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:28

Nintendo nie idzie w parze ze smartfonami i o tym wiemy od dawna. Choć wiele gier tej firmy idealnie działałoby na platformach mobilnych (innych niż DS/3DS), wielkie N nawet nie myśli ich tam przenosić. Cóż, taka jest filozofia firmy, przynajmniej na razie.

Wygląda na to, że Nintendo bardzo powoli przełamuje swoją awersję do smartfonów. Właśnie ukazała się pierwsza w historii płatna aplikacja tej firmy przeznaczona na system iOS (i na telefony w ogóle). Na razie tylko w Japonii - ale zawsze.

I tak, w encyklopedii Pokemonów znajdują się wszystkie stworki z ostatniej generacji gier (Black/White). Cena - 170 jenów, czyli około 7 złotych. Można też dokupić paczki z poprzednimi generacjami. Jedna kosztuje 500 jenów, czyli około 20 złotych.

Prawdę mówiąc - strasznie drogo.

Ale od czegoś trzeba zacząć. Gry Nintendo na smartfony to sen, który pewnie nigdy się nie spełni. Ale marzyć zawsze można...

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnintendopokemon
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.