Stalker 2 najprawdopodobniej wciąż istnieje tylko w notesach twórców

Poznaliśmy prawdziwą przyczynę zapowiedzi gry.

Stalker 2 najprawdopodobniej wciąż istnieje tylko w notesach twórców
Krzysztof Kempski

Jakiś czas temu pisaliśmy o zapowiedzi Stalkera 2, kolejnej produkcji CSC Game World dotyczącej katastrofy w Czarnobylu. Był optymizm, bo przecież czekaliśmy na to już od 2010 roku, kiedy pojawiły się pierwsze plotki o grze. Prace przerwało wtedy jednak zamknięcie studia, którego pracownicy próbowali pod nowym szyldem porwać graczy dzięki sieciowemu Survarium (średnio udanej produkcji).

W końcu niespełna 2 tygodnie temu potwierdzono, że gra będzie i ma bazować najprawdopodobniej na Unreal Engine 4. Dziś czas jednak na kubeł zimnej wody (swoją drogą na panującą za oknem aurę to może i dobry pomysł...) został wylany na głowy fanów przez Sergeya Galoyonkina w podcaście How To Make Games. Wszyscy spodziewali się, że oszczędna w formie zapowiedź gry może wiązać się z planami odnośnie E3. Tymczasem okazuje się, że Stalker 2 najprawdopodobniej nie opuścił jeszcze etapu preprodukcji.

Obraz

Dlaczego zatem produkcja została już zapowiedziana? Problemem był najprawdopodobniej brak wydawcy, a deklaracja chęci stworzenia gry miała po prostu zainteresować projektem odpowiednie osoby. Targi E3 będą więc co najwyżej okazją do odbycia rozmów z odpowiednimi ludźmi. Nie do końca wiadomo, jak wygląda temat finansowania produkcji. CSC z jednej strony miało powołać do nowego Stalkera nowy zespół, a z drugiej pytanie, czy bez wydawcy projekt opuści w ogóle szkicowniki developerów.

Biorąc pod uwagę powyższe, 2021 rok nagle przestaje być w pełni niezagrożoną datą premiery. O ile takowa w ogóle nastąpi...

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościzapowiedźkatastrofa
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.