Squid Game może doczekać się oficjalnej gry. Netflix rozważa jej stworzenie

Strona głównaSquid Game może doczekać się oficjalnej gry. Netflix rozważa jej stworzenie
16.10.2021 11:44
Squid Game w formie gry? Netflix nie zaprzecza
Squid Game w formie gry? Netflix nie zaprzecza
Źródło zdjęć: © YouTube

Koreański serial Netflixa, Squid Game, coraz częściej jest wykorzystywany przez rozmaitych twórców produkcji indie jako inspiracja dla ich gier mobilnych. Niedługo jednak fani serialu mogą doczekać się oficjalnej gry, o takim samym tytule jak dzieło Netflixa.

Zgodnie z informacjami The Hollywood Reporter, Netflix poważnie rozważa stworzenie gry bazującej na fabule serialu Squid Game. Dyrektor Netflixa na obszar azjatycki, Minyoung Kim, potwierdziła te doniesienia w przeprowadzonym z nią wywiadzie.

Dziecięce zabawy nie dla dzieci

W prowadzonej z nią rozmowie, Kim przyznała, że Netflix obecnie zastanawia się nad tym, co będzie dalej z marką Squid Game. Firma rozważa możliwość potencjalnej adaptacji gry wideo. Niekoniecznie jednak miałaby się zająć tym samodzielnie, bowiem prowadzone jest badanie rynku, w którym Netflix przygląda się już gotowym oraz tworom szeroko dostępnym w sieci.

Dyrektor nie przedstawiła jednak żadnych spekulacji na temat tego, jak mogłaby wyglądać adaptacja gry Squid Game. W serialu postacie często działają na niekorzyść innych uczestników, rzadko im pomagając. Być może byłoby to dobre pole do stworzenia produkcji multiplayer, w której gracze, pozostawieni samym sobie, musieliby samodzielnie zdecydować jaką drogę przejścia przez wyzwania wybiorą. Czy spróbują sprzymierzyć się z innymi osobami, czy też będą działać na ich niekorzyść, by zmniejszyć ilość konkurentów w drodze do głównej nagrody.

Kilka słów o serialu

Chociaż serial pojawił się na platformie zaledwie miesiąc temu, wielu fanów pyta już o jego kontynuację pod postacią drugiego sezonu. Kim przypomniała w wywiadzie, że ze względu na niewielki czas, jaki upłynął od startu produkcji, Netflix nie prowadzi jeszcze dyskusji w tym temacie. Zauważyła jednak, że Squid Game jest na dobrej drodze do bycia najchętniej oglądanym programem w historii platformy.

Nie jest więc pewne, czy Netflix stworzy grę Squid Game bądź udzieli na nią licencji wybranemu producentowi gier. Biorąc jednak pod wywiad, w którym Kim przyznaje, że Netflix poszukuje możliwości dalszego czerpania korzyści z marki i rozgląda się w sytuacji na rynku, gra wydaje się bardzo prawdopodobna. Nie bez znaczenia jest także ogromna popularność wszelkich gier mobilnych, nawiązujących do serialu. Ciężko więc uwierzyć, by Netflix zrezygnował z potencjalnie łatwego zarobku na fanach marki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)