Square nadal obiecuje nam Kingdom Hearts III w tym roku

Square nadal obiecuje nam Kingdom Hearts III w tym roku
Adam Piechota

13.02.2018 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oby nie skończyło się czymś podobnie nieskończonym jak pierwotna wersja Final Fantasy XV. Ale mamy nowe materiały i nową piosenkę Utady Hikaru.

To w tym momencie prawdopodobnie największa (bowiem nie mamy pewności, ile osób jest rzeczywiście zaangażowanych w dłubanie przy Final Fantasy VII Remake) trwająca produkcja japońskiej korporacji. Nad dotrzymaniem obietnicy rychłej daty premiery załamuje ręce ponad stu pracowników studia w Osace. Wydawca posługuje się dziwną terminologią, ale mówi mniej więcej, że pierwszy "akt" gry ukończony jest w 90%, a drugi w 60%. Tetsuya Nomura, którego lubię coraz mniej z każdym następnym rokiem, twierdzi, iż trzeci akt to największe zaskoczenie, jakie kiedykolwiek wyreżyserował. "Coś, co chciał zrobić jeszcze za czasów Final Fantasy".

KINGDOM HEARTS 3 Monster's Inc PS4 ENGLISH Trailer 2018! D23 Japan 2018

Dla obeznanych z niełatwą serią żadnym zaskoczeniem nie będzie fakt, że "trójka" spróbuje połączyć i zakończyć chyba wszystkie luźne wątki, jakie przez ponad dekadę wyczarowało stado "tajemniczych osobników w kapturach". Na nowym materiale wideo zobaczymy Marluxię z Chain of Memories oraz Vanitasa z Birth By Sleep. Wiem, że spora część graczy zignorowała spin-offy, części przenośne, mobilne i wszelkie prologi, ale ostrzegam, w razie gdyby premiera rzeczywiście nastąpiła w tym roku: Kingdom Hearts niewyobrażalnie rozrosło się w trakcie tych dziesięciu lat oczekiwania na "trójkę". Niemal każdy dziwny podtytuł (wśród których króluje nadal 358/2 Days) ma jakieś znaczenie w fabularnym kanonie. Szczęśliwie - niemal wszystko można ograć na PlayStation 4.

Jakie jeszcze nowinki pojawiły się przy okazji tokijskiego D23 (specjalnych targów Disneya)?. O świecie z "Toy Story" już wiedzieliśmy. "Potwory i spółka" wyciekły dosłownie kilka dni temu, a lokacja z "Zaplątanych" zaskoczyła mnie zupełnie, podobnie jak informacje o wykorzystaniu "Wielkiej Szóstki". Dobrze, że inwestują w nowsze, mniej kultowe animacje, bo klasyka zdążyła się niektórym przejeść jeszcze za czasów PlayStation 2 (a jak irytowała podczas następnych recyklingów na platformach przenośnych!). Jest też zupełnie nowy utwór Utady Hikaru, który wklejam poniżej. Zawsze na plusie, bo nie kolejny remiks "Simple and Clean".

KINGDOM HEARTS III Theme Song Trailer – “Don’t Think Twice” by Hikaru Utada

Ciekawe, jak to z KHIII będzie. Obserwuję rozwój tej sytuacji już nieco innymi oczami niż w 2005 roku, gdy obejrzałem końcowe napisy "dwójki" (sic, trzynaście lat!), ale niezmiennie chciałbym, by Sorze udało się zniszczyć system. Nomura uważa, że jednoczesne pilnowanie dwóch tak dużych erpegów - jest także reżyserem remake'u siódmego Fajnala - wychodzi mu na dobre. Niech mu będzie, okej, tylko niech ich nie sknoci. To już nie "piętnastka". Tutaj na szali leży zbyt wiele pięknych wspomnień.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)