Square Enix zapowiada nowy dodatek do Final Fantasy XIV

Square Enix zapowiada nowy dodatek do Final Fantasy XIV

Square Enix zapowiada nowy dodatek do Final Fantasy XIV
15.10.2016 14:01

Rozszerzenie wprowadzi do MMO nową przygodę i szereg usprawnień. Niestety, nie będzie ono dostępne dla właścicieli PS3.

O zapowiedzi, która miała miejsce podczas Final Fantasy XIV Fan Festival w Las Vegas, dowiadujemy się z oficjalnego bloga Playstation. Dodatek, zatytułowany Stormblood, ujawnił Naoki Yoshida, producent gry. Co najważniejsze - rozszerzenie zostanie udostępnione graczom wczesnym latem 2017.

A czego można się po nim spodziewać? Przede wszystkim nowej ścieżki fabularnej, związanej z wyzwoleniem Ala Mhigo. W tym celu gracze będą musieli zmierzyć się m.in. z ambasadorem XII Legionu Zenosem yae Galvusem. Jeden z nowych hubów, pojawiających się na ścieżce do tego celu, zobaczyć można na poniższym trailerze.

FINAL FANTASY XIV: STORMBLOOD Teaser Trailer

Yoshida podczas swojej prezentacji poinformował także o szeregu usprawnień do samej gry. Przede wszystkim zwiększony zostanie maksymalny poziom doświadczenia - z 60 do 70 - oraz wprowadzone nowe klasy postaci. Poza tym nowe podziemia, raidy i wyposażenie do zdobycia. Ciepło przez fanów przyjęta została informacja o powiększeniu rozmiaru dostępnego ekwipunku.

Chociaż dodatek nie będzie dostępny na Playstation 3, Square Enix planuje wraz z jego premierą uruchomić usługę, pozwalającą graczom przeniesienie swoich postaci i postępu na PS4. W ten sposób będą mogli rozpocząć zabawę z dodatkiem już w dniu jego debiutu (oczywiście jeżeli do tego czasu dorobią się PS4).

Premiera, jak zostało już wspomniane, latem 2017. Kolejne informacje na temat dodatku pojawić się mają na kolejnych imprezach z cyklu Fan Festival w Tokio i Europie.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)