Square Enix szaleje z produkcją gier społecznościowych. Dlaczego?

Square Enix szaleje z produkcją gier społecznościowych. Dlaczego?18.12.2012 20:34
Square Enix szaleje z produkcją gier społecznościowych. Dlaczego?
marcindmjqtx

Traveling Fairy, Emperors SaGa i Final Fantasy: Airborn Brigade. Niedawno firma zapowiedziała Star Galaxy. Czemu koncern tak bardzo skupia się na grach społecznościowych?

Powód jest prosty - są tanie w produkcji, a w konsekwencji przynoszą więcej zysku niż gry konsolowe. Tak przynajmniej twierdzi szef Square Enix, Yoichi Wada. Na dowód tego pokazuje wykres. Niebieski pasek to gry przynoszące zysk, czerwone go nie przynoszą, a zielone są wciąż w produkcji.

I tu proste równanie - skoro gra jest tania w produkcji i nie przyniesie oczekiwanego zysku, nikt nie będzie przez to płakał. W końcu strata jest niewielka. Prawda jest jednak taka, że większość pomysłów jest trafiona i zarabia dla Square Enix pieniążki - widać firma znalazła dobry sposób i niespecjalnie przejmuje się tym, co zatwardziali konsolowcy mówią. Wszyscy gdzieś podświadomie wierzą, że twórcy cieszą się z prac nad "poważnymi" grami, są z nich dumni. Prawda jest jednak taka, że duże studia nie robią gier dla własnej satysfakcji, ani dla satysfakcji graczy. Robią je dla pieniędzy i szukają najlepszych sposobów na ich zarobienie.

źródło: Siliconera

Paweł Winiarski

327129298136164631
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)