Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Sprzedaż Wiedźminów przekroczyła liczbę 8 milionów egzemplarzy. Świetne wyniki finansowe CDP

Strona głównaSprzedaż Wiedźminów przekroczyła liczbę 8 milionów egzemplarzy. Świetne wyniki finansowe CDP
03.09.2014 10:56
Sprzedaż Wiedźminów przekroczyła liczbę 8 milionów egzemplarzy. Świetne wyniki finansowe CDP
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDIpUtdy

Wspaniały wynik, wspaniałych gier. CD Projekt sprzedał dotychczas ponad 8 milionów egzemplarzy gier z serii Wiedźmin.

bDIpUtcR

Jak poinformował Adam Kiciński, prezes grupy CD Projekt, do dnia dzisiejszego, łączna sprzedaż dwóch pierwszych gier z serii, przekroczyła oszałamiającą ilość (tak powtórzę po raz kolejny bo to piękna liczba) ośmiu milionów egzemplarzy.  To wynik, który powinien napawać dumą wszystkich polskich graczy. Tak skomentował całą sytuację prezes Kiciński:

Gracze chcą cały czas kupować wcześniejsze wersje 'Wiedźmina'. Cieszy mnie to, ponieważ jednocześnie rośnie nam baza fanów - potencjalnych nabywców najnowszej trzeciej części. (...) Obecne umowy dystrybucyjne są dla nas korzystniejsze od tych, które podpisywaliśmy przy dwóch poprzednich częściach gry. Obecnie korzystamy z większej liczby partnerów. Dla przykładu dawniej dystrybucja na Europę, Australię, Amerykę Południową i Afrykę była zlecona jednej firmie, która korzystała z podwykonawców, co obniżało efektywność finansową przedsięwzięcia. Z kolei wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz, zdradził, że firma ma doskonale przygotowaną sieć dystrybucji trzeciej części gry. Wersja pudełkowa zostanie dostarczona do 17 dystrybutorów, którzy swoim zasięgiem pokryją aż 109 krajów.

Nie tylko sprzedaż Wiedźmina jest imponująca. Podobnie prezentują się wyniki finansowe za drugi kwartał roku fiskalnego, które poszybowały w górę aż o 24,4% względem tego samego okresu w roku poprzednim, przynosząc 43,8mln zł przychodów. Sprzedaż poprawiono o ponad 14% względem oczekiwań analityków. Zysk netto wyniósł 3mln zł, co jest wynikiem o 15% niższym względem roku ubiegłego. Co ciekawe, większość zysku generuje obecnie cyfrowa dystrybucja gier - 2,6mln złotych. Stratę na poziomie 159 tys. złotych przyniósł natomiast segment wydawniczy, ale z kolei produkcja gier wygenerowała nadwyżkę finansową na poziomie 164 tys. zł.

bDIpUtcT

Gratulujemy CD Projekt! Tak trzymać!

[Źródło: Forsal & Money.pl]

326949451682306090
bDIpUtdP