Sprzedaż PlayStation 4 przebiła założenia Sony

Sprzedaż PlayStation 4 przebiła założenia Sony
marcindmjqtx

18.02.2014 12:24, aktual.: 05.01.2016 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma chciała sprzedać 5 milionów konsol do końca marca bieżącego roku. Kalendarz na ścianie wciąż wskazuje luty, a ten wynik już został pobity.

Krótki komunikat na stronie firmy informuje, że nabywców znalazło już ponad 5,3 miliona sztuk PlayStation 4 na całym świecie. Przy czym ten "cały świat" nie obejmuje jeszcze jednego bardzo ważnego rynku - Japonii. Tam konsola zadebiutuje dopiero za kilka dni - w najbliższą sobotę. Andrew House nie zapomniał o wbiciu drobnej szpileczki konkurencji, uzupełniając komunikat prasowy o informację, że w styczniu, to właśnie PlayStation 4 było najchętniej kupowaną konsolą w Stanach Zjednoczonych, ojczyźnie Xboksa.

Mocny start dwóch konsol nowej generacji to dobra wiadomość dla graczy. Niestety w tym wyścigu powiedzenie "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta" nie znajduje odzwierciedlenia. PlayStation 4 od listopadowej premiery znalazło już prawie tylu nabywców, co będące na rynku o cały rok dłużej Wii U. Nintendo informowało pod koniec stycznia o tym, że konsola tej firmy trafiła do 5,86 miliona graczy.

[źródło: Twitter]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)