Sprzedano już prawie 103 miliony PlayStation 4

Ale do PlayStation 2 ciągle trochę brakuje.

Sprzedano już prawie 103 miliony PlayStation 4

Sony opublikowało wyniki finansowe za drugi kwartał podatkowy 2019 roku. Wynika z nich, że od premiery PlayStation 4 japońskiej firmie udało się już sprzedać 102,8 miliona urządzeń. "Setka" stuknęła już w lipcu, od tamtego czasu do końca września doszło jeszcze niemal 3 miliony.

Z takim wynikiem PlayStation 4 pod względem całkowitej liczby urządzeń w historii marki Sony przegrywa już tylko z PlayStation 2. Niby blisko, a wciąż daleko - do nadgonienia została jeszcze ponad połowa. PS2 może się bowiem pochwalić wynikiem na poziomie 155 milionów sprzedanych egzemplarzy.

DEATH STRANDING – Launch Trailer | PS4 4K

Pod względem sprzedaży gier ten kwartał był nieco gorszy od takiego samego okresu w ubiegłym roku. Sprzedano 61,3 miliona egzemplarzy produkcji na PS4 w porównaniu do 75,1 miliona. 37 proc. wszystkich sprzedanych gier stanowiły wydania cyfrowe.

Wyniki bardzo dobre, ale trudno sobie wyobrazić, by PS4 udało się jeszcze dogonić giganta w postaci PS2. Szczególnie, że ta generacja chyli się już powoli ku końcowi, a na horyzoncie widać już PS5. Ale kto wie, może obniżki ceny i dobre promocje pozwolą aktualnej konsoli Sony żyć jeszcze długo po premierze kolejnej?

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.