Nintendo ogłosiło wczorajszego ranka, że gra Wii Sports Resort sprzedała się już w ponad milionie egzemplarzy w każdym z trzech ważnych regionów. Dane sprzedaży dotyczą Japonii, Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Wynik taki zdołano osiągnąć w zaledwie jeden miesiąc od premiery gry.

bELclKSt

Cammie Dunaway, wiceprezydent do spraw sprzedaży i marketingu Nintendo w Stanach Zjednoczonych jest bardzo zadowolona z osiągniętego wyniku:

"Milion konsumentów na świecie, zademonstrowało właśnie, że chcą, aby ich letnie wczasy trwały nadal. Wii Sports Resort dostarcza nowicjuszom oraz weteranom grania świetnej zabawy, jest to wirtualna ucieczka na wyspę wypoczynku razem z ich przyjaciółmi i rodzinami - coś takiego może być bardziej pociagające, gdy zacznie się ochładzać na dworze tej jesieni i zimy"Nintendo ujawniło także, że dwa miliony Wii Motion Plus, zostało sprzedanych w zestawach razem z Wii Sports Resort oraz z grą Tiger Woods PGA Tour 10 (to już w indywidualnej sprzedaży). Gra Wii Sports Resort miała swoją premierę 25 czerwa 2009 roku.

Milion egzemplarzy gry w miesiąc od premiery to duży sukces Nintendo. Jest to także dowód na to, że gry casualowe mają się bardzo dobrze oraz, że jest na nie coraz większy popyt.

bELclKSv

Michał Skuza

[via IGN]

326914084572780586
bELclKTr