Sprzedałeś Xboksa 360? Hakerzy mogą mieć dostęp do danych o twojej karcie kredytowej

Sprzedałeś Xboksa 360? Hakerzy mogą mieć dostęp do danych o twojej karcie kredytowej

Sprzedałeś Xboksa 360? Hakerzy mogą mieć dostęp do danych o twojej karcie kredytowej
marcindmjqtx
31.03.2012 19:21, aktualizacja: 05.01.2016 16:51

Bardzo zła wiadomość dla wszystkich tych, którzy sprzedali kiedyś używanego Xboksa 360: wygląda na to, że hakerzy są w stanie wyciągnąć z niego dane na temat używanych na kart kredytowych.

Udowodniła to grupa naukowców z Uniwersytetu Drexel w Filadelfii. Najzwyczajniej w świecie kupili oni używanego Xboksa 360 od oficjalnego pośrednika. Następnie za pomocą ściągniętych z sieci programów złamali go. Po odrobinie dalszego grzebania uzyskali dostęp do danych o używanych kiedyś na tym sprzęcie kartach kredytowych.

Co więcej, przed możliwością takiego włamania nie ustrzeże nawet wcześniejsze sformatowanie dysku i przywrócenie Xboksa do stanu fabrycznego.

To bardzo zła wiadomość dla wszystkich tych, którzy sprzedali kiedyś używaną konsolę Microsoftu. Ashley Podhradsky z Uniwersytetu Drexel stwierdziła, że "Microsoft robi świetną robotę przy bronieniu swoich prywatnych informacji. Niestety nie robi jej w przypadku informacji swoich użytkowników".

Co zrobić, jeśli chcecie sprzedać swojego Xboksa 360? Podhradsky radzi, by odłączyć od niego twardy dysk, podłączyć go do komputera i oczyścić przy pomocy programu takiego jak np. Darik's Boot & Nuke.

[via Kotaku]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)