Splinter Cell się sprzedał - Ubisoft poszedł w górę

Najnowsza odsłona szpiegowskiej serii sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy'ego, Splinter Cell: Conviction, podobała się nam, choć nie bez zastrzeżeń. Wygląda na to, że przypadła do gustu także innym graczom - sprzedała się bowiem aż w 1.9 miliona sztuk. Między innymi dzięki temu Ubisoft ma zdecydowane powody do optymizmu.

Splinter Cell się sprzedał - Ubisoft poszedł w górę
marcindmjqtx

13.07.2010 | aktual.: 06.01.2016 16:42

Jak wynika z ostatniego raportu Ubisoftu, wpływy ze sprzedaży w pierwszym kwartale fiskalnym (skończył się 30 czerwca) osiągnęły około 160 milionów euro. W analogicznym okresie poprzdniego roku wyniosły "jedynie" 83 miliony euro - wynik tegoroczny jest więc lepszy aż o 93%.

Tak dobry wynik spowodowany jest sukcesem kilku tytułów - przede wszystkim wspomnianego Splinter Cell: Conviction, które sprzedało się najlepiej, ale także Just Dance, Assassin's Creed 2 i Avatara.

W drugim kwartale fiskalnym Ubisoft stawia na H.A.W.X. 2 i R.U.S.E (co oni mają z tymi kropkami?) i przewiduje zyski ze sprzedaży na około 83 miliony euro, czyli na tyle, ile wyniosły one w analogicznym okresie w roku poprzednim.

[via Ubisoft]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.