Splinter Cell: Blacklist i Rayman Legends sprzedały się poniżej oczekiwań

Splinter Cell: Blacklist i Rayman Legends sprzedały się poniżej oczekiwań

Splinter Cell: Blacklist i Rayman Legends sprzedały się poniżej oczekiwań
marcindmjqtx
16.10.2013 10:10, aktualizacja: 05.01.2016 15:58

A przez przełożenie premier Watch Dogs i The Crew Ubisoft zdobędzie w tym roku fiskalnym 560 milionów dolarów mniej niż zakładał.

Pewne gry sprzedały się gorzej niż zakładaliśmy wytyczając cele. Chodzi między innymi o Splinter Cell: Blacklist i Rayman Legends. To słowa szefa finansowego Ubisoftu Alaina Martineza wygłoszone na spotkaniu z inwestorami. Zastanawia - i niepokoi - zwrot "między innymi".

W przypadku Watch Dogs prognozy były natomiast obiecujące - uzyskana liczba zamówień przedpremierowych była wyższa od zakładanej. Natomiast opóźnienie tej gry, The Crew oraz wspomniane wyżej gorsze wyniki sprzedaży pozostałych tytułów sprawiły, że spodziewaną wartość sprzedaży w tym roku fiskalnym (kończącym się w kwietniu 2014) Ubisoft musiał obciąć aż o 560 milionów dolarów. To ponad 1/4 spodziewanych wpływów, wynoszących łącznie blisko 2 miliardy. To oznacza, że w okresie 12 miesięcy firma zanotuje nie zysk, lecz stratę.

Efektem przykre dla Ubisoftu dzisiejsze otwarcie na giełdzie:

Cena akcji Ubisoftu spadła o ponad 23 procent (źródło: Reuters)

Jak widać, jeden Asasyn wychodzący jesienią wiosny nie czyni (tak, to zdanie brzmi dziwnie). Ale z tego miejsca firma może się już tylko odbić.

[Źródła: 1, 2]

Marcin Kosman

326930032356911383
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)