Spider-Man królem cyfrowej sprzedaży we wrześniu

Spider-Man królem cyfrowej sprzedaży we wrześniu

29.10.2018 19:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gracze coraz mocniej pokazują, że wcale nie potrzebują pudełek.

Jak podaje firma Superdata, zajmująca się analizowaniem rynku cyfrowej dystrybucji, miniony miesiąc był dla niego wyjątkowo dobry. Przede wszystkim gracze wydali we wrześniu łącznie 1,24 miliarda dolarów na gry i dodatkową zawartość. To wynik o 36% lepszy niż w takim samym okresie w roku ubiegłym.

Doskonałym wynikiem cyfrowej sprzedaży może się pochwalić Spider-Man. Gra, wydana z wyłącznością na PlayStation 4, sprzedała w tej formie 2,17 miliona egzemplarzy. Ten wynik znacząco przyczynił się do zapewnienia produkcji Insomniac Games statusu najszybciej się sprzedającej grze na wyłączność platformy Sony w historii.

Marvel’s Spider-Man – Be Greater Extended Trailer | PS4

Jedyną rzeczą, która była w stanie przebić wynik Spider-Mana, okazało się... DLC do Destiny 2. Forsaken było najchętniej kupowanym tytułem na obu konsolach, a w dodatek zaopatrzyło się już ok. 60 proc. pełnej liczby miesięcznych aktywnych użytkowników gry.

Rekordy pobiły również dwa tytuły sportowe, które ukazały się w tym miesiącu. FIFA 19 osiągnęła cyfrową sprzedaż o 18 proc. lepszą od swojej poprzedniczki i najlepszą w historii serii. Podobnie NBA 2K19, które również sprzedało się w tej formie lepiej niż jakakolwiek inna część cyklu.

Jedyne, co w tym wszystkim może trochę dziwić, to gorsze wyniki Fortnite'a. Przebojowa (od pewnego momentu) gra Epica z powodu sukcesów wielkich premier spadła na 4. miejsce na konsolach i 8. na PC. Oraz może to, że World of Warcraft ciągle trzyma się mocno, okupując na komputerach osobistych 5. pozycję.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)