Spelunky pojawi się na XBLA w 2010

marcindmjqtx

02.09.2009 13:51, aktual.: 15.01.2016 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muszę się przyznać, że wcześniej o Spelunky nie słyszałem. Jak się okazuje, jest to darmowa gra na PC autorstwa Dereka Yu, która w przyszłym roku ma pojawić się również na XBLA.

Jak czytamy w opisie Konrada z Motywu Drogi:

Nie znamy imienia głównego bohatera gry, ale najważniejsze jest to, że ma brązową, skórzaną kurtkę, taki kapelusz oraz bat. I nie cierpi węży. Skacze nad przepaściami, wspina się po linach, podkłada bomby, ratuje kobiety w opresji - słowem, jest bohaterem gry platformowej. Swojsko brzmiąca nazwa jest nawiązaniem do "Spelunker", antycznego już tytułu z 1983 roku. Naszym głównym celem jest pokierowanie nim do prowadzącego na niższy poziom podziemi wyjścia. Po drodze możemy zbierać złoto, klejnoty, wymieniać je w sklepach na nowy ekwipunek. Doprowadzenie do wyjścia Blondynki W Potrzebie wynagradzane jest dodatkowym punktem życia, co jest bardzo pomocne, bo "Spelunky" jest potwornie trudną grą, a każda śmierć karana jest powrotem do pierwszego etapu.  No właśnie, zabija nas wszystko, mamy losowo generowane podziemia i kupę ciekawych odwołań. Wygląda na to, że hardcorowi gracze z sentymentem do retro będą zadowoleni.

Spelunky na XBLA ma nie być prostym portem. Możemy spodziewać się poprawionej grafiki i muzyki, a także dodatkowych opcji i bajerów takich jak dodatkowe przedmioty i potwory, nowe tryby i oczywiście Osiągnięcia

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)