Specjalista od ekonomii Steama został ministrem finansów Grecji

Czy Grecja porzuci euro i przejdzie na skrzynki z DOTA 2?

Specjalista od ekonomii Steama został ministrem finansów Grecji
marcindmjqtx

W weekend w pogrążonej w kryzysie Grecji odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne. Zwyciężyła lewicowa SYRIZA i udało jej się porozumieć z prawicową partią Niezależni Grecy ws. utworzenia rządu koalicyjnego. Nowym premier został Aleksis Cipras, przywódca SYRIZ-y. Czemu o tym piszemy? Ano temu, że w związku z tym nowym ministrem finansów zostanie postać, której sporo zawdzięcza także i branża gier.

W 2012 roku Valve zatrudniło Yanisa Varoufakisa, by uporał się z ekonomicznymi problemami Steama. Chodziło przede wszystkim o połączenie ze sobą wszystkich wirtualnych walut tego serwisu, a więc, w pewnym sensie, analizę sprzedaży przedmiotów do DOTA 2, kapeluszy do Team Fortress 2 czy skórek broni do Counter-Strike'a - takie rzeczy. Teraz Varoufakis wykorzysta swoje doświadczenie, by poradzić sobie z kryzysem w Grecji. W końcu połączone przez jedną walutę systemy ekonomiczne tego kraju i innych członków strefy euro nie odbiegają specjalnie od tego, jak połączone są ze sobą wszystkie wirtualne waluty na Steamie... Prawda?

Pozostaje życzyć Varoufakisowi powodzenia. Miejmy nadzieję, że jego receptą na kryzys nie jest sprzedawanie Grekom kapeluszy.

[Źródło: PCGamesN]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościvalvesteam

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.