Spacerek po lesie – nowy zwiastun Blair Witch

Spacerek po lesie – nowy zwiastun Blair Witch

Spacerek po lesie – nowy zwiastun Blair Witch
Łukasz Jarkiewicz
16.08.2019 10:58

Tak grzecznie, tak spokojnie.

Premiera horroru od studia Bloober Team odbędzie się 30 sierpnia, więc czasu zostało niewiele. Z tego powodu deweloperzy zachęcają do zainteresowania się straszakiem za pomocą nowego zwiastuna. W ostatnim mogliśmy zasmakować nieco opowieści, lecz teraz możemy rzucić okiem na coś zupełnie innego. Przyszła pora na przedstawienie lasu i lokacji, na które się w nim natkniemy. Nie powinien umknąć przy oglądaniu żaden detal, bo przygotowano materiał w rozdzielczości 4K.

Blair Witch - A 4K Tour Through the Woods

Na pierwszy plan wysuwa się urozmaicenie miejsc - widzimy budynki, tory czy podejrzane drzewo. Mimo że akcja rozgrywa się w lesie, film demonstruje jego oblicza na kilka sposobów. Zjawiskowe promienie słońca wpływają na jasność lokacji (i wyglądają ładnie), a przedstawione pory dnia są godne pochwał. To samo tyczy się mroku, który z czasem staje się coraz większym utrapieniem. Są oczywiście niepojące symbole czy malunki.

Ze zmianą wyglądu pojawiają się nowe dźwięki. Naturalnie, tylko gorsze. Wiadomo, że podczas grania grafika spadnie na dalszy plan, dlatego zastanawia mnie, czy gra zaoferuje coś więcej od spacerowania. Przechadzek po lokacjach mam już dosyć, więc liczę na urozmaiconą rozgrywkę (to samo oczekuję od form straszenia).

Obraz

Przypominam, że w Blair Witch wcielamy się w byłego policjanta, który próbuje odnaleźć zaginione dziecko. Pech chciał, że musi go szukać w podejrzanym lesie. Ten zostaje nawiedzony przez tajemniczą istotę. Na domiar złego w tym przeklętym miejscu czas i i przestrzeń ulegają zniekształceniu. Ostatni zwiastun pokazał, że bohater zaczynie powoli odchodzić od zmysłów. A dodam, że fabuła została rozbudowana i zaoferuje walkę bohatera z przeszłością.

Blair Witch pojawi się już pod koniec miesiąca na xboksa i PC. Grze bliżej do Outlasta niż Layers of Fear, więc przyznam bez bicia, że nie mogę się doczekać.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)