Sony zaskoczone sprzedażą Bloodborne

Strona głównaSony zaskoczone sprzedażą Bloodborne
16.05.2015 22:04
Sony zaskoczone sprzedażą Bloodborne
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Japoński gigant oświadczył, że nawet jego prognozy nie przewidziały tak wysokiej sprzedaży.

Okazuje się, że świetna sprzedaż najnowszego działa From Software zaskoczyła nawet jego wydawcę. Przedstawiciel Sony oświadczył, że gra znika ze sklepowych półek w tempie, którego nie przewidywały nawet entuzjastyczne prognozy japońskiego giganta

Jak zdradził w wywiadzie dla MCV Fergal Gara, dyrektor zarządzający w Sony UK, sprzedaż przerosła najśmielsze oczekiwania.

To nas zaskoczyło. Spodziewaliśmy się, że będzie dobrze. Mieliśmy wyniki serii Souls, co dawało nam jakiś obraz do porównania i myśleliśmy, że możemy osiągnąć więcej niż dotychczas. Tak się stało, a potem nic się nie zatrzymało. W stosunku do innych obszarów, postawiliśmy sobie dość ambitny cel, ale nawet on okazało się w tym przypadku niezbyt wygórowanym założeniem. Gara stwierdził również, że tak zachwycający wynik mógł być spowodowany częściowo dzięki dobremu momentowi premiery. Mimo tylu komplementów płynących w stronę Bloodborne, Fergal nie podzielił się żadnymi liczbami. Ostatnie informacje mówiły o milionie sprzedanych egzemplarzy. Wyniku pogratulował Sony nawet sam Phil Spencer, najważniejsza osoba w obozie Xboksa.

[Źródło: Gamespot]

Oskar Śniegowski

327373171446010681
Udostępnij:
Komentarze (0)