Sony zapłaci za ekskluzywność gier na PSNie

Sony zapłaci za ekskluzywność gier na PSNie27.03.2009 10:35
Sony zapłaci za ekskluzywność gier na PSNie
marcindmjqtx

Zapowiada się, że Sony naprawdę zaczyna inwestować w PlayStation Network. Chris Eden na GDC zapowiedział nowy program, który uczyni tworzenie gier ekskluzywnych na PSN dużo bardziej opłacalnym. Dokładnie chodzi o to, że Sony dostarczy niezależnym twórcom dokładnie tyle samo pieniędzy ile oni sami w produkt włożyli:

"Szukamy wielu świetnych gier i w zamian za ekskluzywność na PSNie, zaoferujemy Wam wyrównanie budżetu z zagwarantowanymi tantiemami." Pierwszą grą, która powstała na tej zasadzie jest Burn Zombie Burn, które pojawiło się wczoraj na PS Store.Dla deweloperów ważne jednak powinno być to, że nie tracą oni praw do swojej marki:

"Sony nie kupuje praw do produktu. To Wy będziecie wydawcą, Wasza będzie marka i kontrola nad produktem. To tylko nasze wsparcie, abyście poczynili kolejny krok: od dewelopera do wydawcy." Na pewno daje to nadzieję, że na PS Store pojawi się znacznie więcej gier i ogólnie jest to dobra sytuacja dla deweloperów. Warto jednak odnotować, że podobne działanie prowadzi Microsoft, tyle tylko, że tam zasady są odrobinę różne, ale za to ekskluzywność czasowa.

327271395484914489
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)