Sony zamierza zainwestować w wirtualną rzeczywistość na PlayStation 4

Strona głównaSony zamierza zainwestować w wirtualną rzeczywistość na PlayStation 4
03.09.2013 16:31
Sony zamierza zainwestować w wirtualną rzeczywistość na PlayStation 4
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Gogle Oculus Rift podbijają serca wielkich deweloperów i skromnych redaktorów, ale Sony chce wyruszyć w wirtualne światy ze swoim sprzętem.

bEKcEFKJ

Firma nie pokazała jeszcze nic oficjalnie, ale o sprawie informują dziś dwa niezależne od siebie źródła - Eurogamer i CVG.

Oba serwisy zgadzają się co do tego, że Sony pracuje nad swoimi goglami wirtualnej rzeczywistości, które mają działać na zasadzie podobnej do technologi wykorzystywanej w Oculus Rift. Obie redakcje informują też, że kluczową rolę w pracach nad goglami Sony ogrywają autorzy Drive Club - Evolution Studios. Bazą dla konstrukcji miałby natomiast być widoczny powyżej wyświetlacz HMZ-T2, który umożliwia obecnie uzyskanie obrazu 3D w grach i filmach.

Sony miało ponoć zapowiedzieć start swojej przygody z wirtualną rzeczywistością już na Gamescomie, ale plany się zmieniły. CVG sugeruje, że technologia będzie ważnym punktem występu firmy na tegorocznym Tokyo Game Show. Eurogamer spodziewa się, że Sony ujawni swoje plany dopiero w przyszłym roku.

bEKcEFKL

Firma ponoć wciąż waha się na tym, jak istotną rolę gogle miałyby pełnić w planie na przyszłość PlayStation 4. Czy powinny być tylko opcjonalnym dodatkiem dla chętnych nowych wrażeń, czy integralną częścią platformy.

źródło: Eurogamer, CVG

Maciej Kowalik

326956098966345770
Udostępnij:
bEKcEFLH