Sony zadowolone z filmowego Uncharted. Będzie więcej

Sony zadowolone z filmowego Uncharted. Będzie więcej

Uncharted
Uncharted
22.02.2022 21:38

Szef Sony Pictures nazywa bazujący na grach film początkiem "nowej hitowej franczyzy".

Serwis Deadline opublikował maila, jakiego do pracowników firmy wysłał CEO Sony Pictures, Tom Rothman. Wyraża on w nim wielkie zadowolenie z wyników finansowych filmowego Uncharted. Według niego ten rezultat to kolejny dowód na to, jak tradycyjna, kinowa dystrybucja nowych filmów ma wciąż rację buty.

W pierwszy weekend wyświetlania filmowe Uncharted zarobiło ponad 50 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych (znacznie więcej od przewidywanych 30 milionów). Zyski z całego świata wyniosły zaś 139 milionów dolarów (a trzeba zaznaczyć, że nie wszędzie miał on już premierę).

To wielkie zwycięstwo dla wszystkich oddziałów firmy, ponieważ Uncharted to nasza pierwsza duża produkcja, którą zatrzymała pandemia Covid. A jednak wytrwaliśmy i ukończyliśmy film, który podoba się publiczności, realizując kampanię marketingową i dystrybuując go ze strategiczną werwą na całym świecie, mimo pandemii.

Pisze w swoim mailu Rothman. Sukces filmu, jak dodaje, udowadnia, że przyjęty przez Sony model jest skuteczny, a kinowi sceptycy nie mają racji. 

Patrząc na sukces finansowy filmu i to, że Roth wprost nazywa go w swoim mailu "nową hitową franczyzą" można być prawie pewnym, że czekają nas kolejne części. 

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)