Sony: wreszcie zarabiamy na PlayStation 3

Sony: wreszcie zarabiamy na PlayStation 3

Sony: wreszcie zarabiamy na PlayStation 3
marcindmjqtx
29.06.2010 11:32, aktualizacja: 06.01.2016 17:01

W lutym pisaliśmy, że Sony nadal traci na PlayStation 3 i przewiduje, że przestanie dokładać na sprzedaży konsoli w 2011 roku. Najwidoczniej rynek okazał się łaskawszy, bo firma ogłosiła, że już teraz zaczęła zarabiać na PlayStation 3.

Jak stwierdził w wywiadzie dla IGN Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, 2010 to pierwszy rok, w którym wychodzą na swoje przy produkcji konsoli. Jak powiedział, "nie zarabiają na sprzęcie masy pieniędzy, ale już nie dokładają tak jak kiedyś".

Nie wiadomo ile było kokieterii we wcześniejszych przewidywaniach wskazujących na 2011 rok jako początek zarabiania na konsoli, ale dobre dla Sony wieści zbiegają się z publikowanymi wcześniej przez Activision statystykami z których wynikało, że w 2010 PlayStation 3 sprzeda się lepiej do Xboksa 360.

Co to wszystko oznacza dla graczy, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie kupili konsoli Sony? Że kolejna obniżka ceny PlayStation 3 raczej szybko nie nastąpi. Zdaniem Yoshidy aktualnie nie mają zbyt wielu powodów do obniżek: koncentrują się na produkcji i zapełnieniu magazynów na święta, nadchodzi Move, rozwija się 3D.

Wiadomo jednak, że trudno oczekiwać, aby z wyprzedzeniem chwalono się planami obniżki cen - to mogłoby zaszkodzić bieżącej sprzedaży.

[via IGN]

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)