Sony właśnie dostało potwierdzenie, że warto przenosić gry z PlayStation na PC

Jest nim sprzedaż Horizon Zero Dawn, która podobna jest do wyniku… Wiedźmina 3. Jeśli więc patrzycie na hitowe produkcje z PlayStation 4 czy PlayStation 5, warto mieć z tyłu głowy, że prędzej czy później trafią też na PC.

Sony właśnie dostało potwierdzenie, że warto przenosić gry z PlayStation na PC
Adam Bednarek

To się po prostu opłaca. Według analityków z firmy SuperData miesiąc wystarczył, aby pecetowy "Horizon Zero Dawn" trafił do 716 tys. użytkowników. A wcale nie mówimy o nowej grze - być może spora część pecetowców miała okazję sprawdzić produkcję jeszcze na PlayStation 4 (gdzie tytuł kupiło ponad 10 mln osób).

Analitycy podkreślają, że to podobny wynik do tego, jaki osiągnęła pecetowa wersja "Wiedźmina 3: Dziki Gon". Jasne, gra CD Projekt RED też była multiplatformowa, więc część nabywców "uciekła", ale "Wiedźmin" ma pecetowy rodowód, więc z tego powodu osiągnięcie "Horizon Zero Dawn" może szczególnie imponować.

Na tym nie koniec. Dzieło Guerilla Games niemal podwoiło wynik innego portu, który trafił z PS4 na PC. Mowa o "Death Stranding" Hideo Kojimy. Po dzieło kontrowersyjnego Japończyka sięgnęło "zaledwie" 477 tys. osób.

Na pewno cieszą się twórcy Final Fantasy XVI, których gra najpierw trafi na PS5, a potem również na PC. Ale podobnych głosów radości może być więcej. Widać, że taktyka, aby na pececie promować konsolę, może okazać się skuteczna. Ciekawe, dla jak wielu osób spotkanie z "Horizon Zero Dawn" skończy się kupnem PlayStation 5, gdzie zagrać będzie można "Horizon Forbidden West".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.