Sony szykuje rozdzielanego pada do PlayStation 4?

Sony szykuje rozdzielanego pada do PlayStation 4?

Sony szykuje rozdzielanego pada do PlayStation 4?
marcindmjqtx
30.11.2012 17:30, aktualizacja: 05.01.2016 16:28

Tak, wiem - to tylko patent. I tak, podobne rozwiązanie Sony opatentowało już w 2008 roku, co finalnie nie dało życia nowemu kontrolerowi.

Więc i tym razem można spojrzeć na pomysł z przymrużeniem oka. W myśl zasady - lepiej opatentować wszystko niż potem mieć problemy, Sony pokazuje w którą stronę idą ich pomysły.

Hybrid Separable Motion Controller - tak nazywa się patent, został wypełniony w maju ubiegłego roku, a opublikowany 13 listopada 2012 roku. Urządzenie wygląda jak zwykły DualShock 3, na każdym z ramion ma jednak kule przypominające te znane z PlayStation Move. Można go również rozdzielić na dwie prawie identyczne części. Każda z nich ma zaimplementowaną technologię wykrywania ruchu - żyroskop, akcelerometr i magnetometr. Wygląda na to, że oprócz analogowych przycisków, znalazł się na nich również mikrofon. Pad wydaje się również trochę dłuższy, co miałoby zapewne ułatwić podobne jak w przypadku Move sterowanie w grach. Jeszcze więcej analogii? Proszę bardzo - sznurki na nadgarstki, aby urządzenie nie spadło na podłogę jeśli wysunie się z rąk.

Brzmi ciekawie, choć na pewno ładnie nie wygląda. Zapewne to kolejny patent do szuflady, bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić granie na padzie z dwoma świecącymi kulkami. No i nie można nim rzucać, bo potem trzeba będzie urządzenie złączyć. Ale w ramach ciekawostki warto rzucić okiem na projekt.

źródło: thesixthaxis

Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)