Sony Santa Monica zapewnia, że nie będzie kolejnych remasterów God of War na PS4

Strona głównaSony Santa Monica zapewnia, że nie będzie kolejnych remasterów God of War na PS4
22.03.2015 11:57
Sony Santa Monica zapewnia, że nie będzie kolejnych remasterów God of War na PS4
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Przedstawiciel studia odpowiada na pytania i wyjaśnia dlaczego zdecydowano się na ten krok w przypadku trzeciej odsłony serii.

bEEEgdoB

Obecna generacja konsol jest bardzo dziwna. O jej sile stanowią tytuły, w które graliśmy lata temu. Do tego bebechy, które mogłyby coś pokazać, ale jakieś 5 lat temu. Dobra, kończę z własną opinią i przechodzę do faktów.

W piątkowe popołudnie uderzyła nas informacja o powstającym remasterze God of War III. Tak, pięcioletnia gra potrzebuje wersji remastered, żeby dobić do rozdzielczości Full HD. Może to i słuszna decyzja, rynek gier był w 2010 roku w zupełnie innym miejscu. Teraz gra więcej osób, konsole są bardziej popularne, może warto zapewnić nowemu narybkowi graczy możliwość poznania klasyki gatunku? Dokładnie takiego tłumaczenia użył Aaron Kaufman, strateg społecznościowy w Sony Santa Monica.

Słyszymy co mówicie i rozumiemy to, jednak remastery często pomagają nam otworzyć się na nowych graczy, którzy prawdopodobnie nie zagrali w God of War 3 te pięć lat temu, ale którzy mogą to zrobić teraz, na PlayStation 4. Ludzie często zapominają, że im więcej graczy ściągniemy do danej serii, tym lepiej dla nas wszystkich. W Santa Monica Studio chcemy, żeby naszych gier doświadczyło tak dużo graczy, jak to tylko możliwe. Zaznaczył przy tym bardzo wyraźnie:

bEEEgdoD

Nie ma planów na podobne działanie z żadną inną częścią serii. Z kolei na pytanie o ich nowy projekt, przygotowywany specjalnie dla PS4, odpowiada bardziej niż wymijająco:

Beef Wellington (polędwica wołowa w cieście - przyp. red.) to wyśmienite danie. Przygotowanie dobrego jedzenia wymaga cierpliwości. Pracujemy nad projektem dla PlayStation 4, ogłosiliśmy to publicznie, słyszymy Was głośno i wyraźnie. Cóż, God of War III: Remastered może nie jest polędwicą wołową, ale z pewnością będzie dobrą przystawką. Premiera już 15 lipca.

[Źródło: Dualshockers]

Oskar Śniegowski

326980746424768554
bEEEgdpz