Sony rzuca nieco światła na problemy powodujące awarie PlayStation 4

Sony rzuca nieco światła na problemy powodujące awarie PlayStation 4

Sony rzuca nieco światła na problemy powodujące awarie PlayStation 4
marcindmjqtx
18.11.2013 09:10, aktualizacja: 05.01.2016 15:55

Podaje też listę możliwych "sprawców" niemiłej sytuacji.

Jak wiemy, jeśli niebieska świetlna linia nie zmieni koloru na białą - mamy problem i na PS4 nie pogramy. Zgodnie z przewidywaniami, Sony stworzyło krótki dokument podsumowujący wiedzę o problemie. Pulsujące na niebiesko światło nie oznacza jednego, konkretnego błędu, który łatwo zidentyfikować. Sony dzieli powody jego występowania bardzo ogólnie na cztery kategorie.

Może chodzić o problemy ze współpracą konsoli z telewizorem. Brak obrazu i dźwięku może rozwiązać aktualizacja oprogramowania nie tylko w PS4, ale także w telewizorze, który ma taką funkcję.

Przy problemach z zasilaniem Sony zaleca odłączenie konsoli od prądu i inspekcję kabli, ewentualnie wymianę ich na inne - na przykład kabel zasilania od PS3. Warto także przyjrzeć się portowi HDMI, który w niektórych konsolach posiada wygiętą blaszkę, niszczącą wtyk HDMI i powodującą brak obrazu i dźwięku na telewizorze.

Awarię może powodować także dysk twardy. By to sprawdzić, należy wyłączyć konsolę i dobrać się do niego poprzez rozsunięcie górnej osłony, by sprawdzić, czy nie jest poluzowany.

Jeśli to nie pomoże, Sony radzi odpalić konsolę w trybie "bezpiecznym". Można w nim zaktualizować oprogramowanie konsoli lub przywrócić ją do stanu początkowego. Gdy i to zawiedzie nie pozostaje już nic innego, jak naprawa sprzętu w serwisie.

[źródło: PlayStation.com]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)