Sony robi nowy sprzęt do grania

Sony robi nowy sprzęt do grania

Sony robi nowy sprzęt do grania
marcindmjqtx
06.07.2010 17:19, aktualizacja: 06.01.2016 17:00

Prezes Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, udziela ostatnio sporo wywiadów, z czego chyba powinniśmy się cieszyć, bo zwykle mówi rzeczy ciekawe. Tym razem dowiedzieliśmy się, że od jakiegoś czasu w Sony trwają prace nad nowym urządzeniem do grania, a właściwie nawet urządzeniami.

Co więcej, nowe platformy są budowane w inny sposób niż do tej pory, a to w następstwie zmian personalnych w Sony Computer Entertainment.

Kiedy ustąpił Ken Kutaragi i jego miejsce zajął Kaz Hirai, pierwszą rzeczą jaką powiedział było: "włączcie Worldwide Studios do prac nad nową platformą". Chciał on więc deweloperów gier na tych spotkaniach od samego początku wymyślania nowego sprzętu i wymagał aby ludzie z SCE z nami rozmawiali. Współpraca z dewloperami przy produkcji nowych platform wydaje się bardzo słusznym pomysłem, wszak wszyscy pamiętamy jak trudny start miało PS3 i jak długo deweloperzy starali się ją okiełznać. Zapytany czy ta wypowiedź oznacza nowy sprzęt z rodziny PlayStation Yoshida potwierdził i dodał, że pracują nad różnymi aktywnościami związanymi z nowymi platformami. Czyżby więc toczyły się już prace zarówno nad następcą PSP jak i PS3? Jeśli tak, to pewnie nie ujrzymy nowych produktów zbyt wcześnie, pamiętajmy, że PS3 ma pożyć na rynku 10 lat, a zatem jeszcze sporo czasu, a prace nad nowymi platformami zaraz po wypuszczeniu poprzednich na rynek wydają się być czymś naturalnym.

Marcin Lewandowski

[via Develop]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)