Sony rezygnuje z konferencji (oraz obecności) na następnym E3

Sony rezygnuje z konferencji (oraz obecności) na następnym E3

Sony rezygnuje z konferencji (oraz obecności) na następnym E3
Adam Piechota
16.11.2018 09:08, aktualizacja: 16.11.2018 09:21

A PlayStation 5 zadebiutuje ponoć w 2020 roku.

Nie ma czasu na piąteczek. Informację tę wykopało Variety w obfitej notce organizatorów amerykańskich targów, a ponieważ wywołała istne trzęsienie ziemi, przedstawiciele korporacji puścili również w media oficjalne oświadczenie:

PS4 - Ghost of Tsushima Trailer (2018)

To właśnie, moi drodzy, nawijanie marketingowego makaronu na uszy. Przypominam, że gdy włodarze firmy tłumaczyli, dlaczego po raz pierwszy od pięciu lat nie organizują PlayStation Experience, Shawn Layden nie przebierał w formie, tylko powiedział wprost, że mają „za mało gier do pokazania”.Tymczasem według „licznych źródeł” Jasona Schreiera z Kotaku, dziennikarza z ogromną liczbą kontaktów, PlayStation 5 jest już naprawdę niedaleko. Deweloperzy z różnych zespołów są przekonani, że nową generację zobaczymy w 2020 roku.

Co powyższe oznacza dla nas? Po pierwsze - to będzie spokojniejsze E3. Po drugie - na poziomie hitów AAA wygra je Microsoft, bo tam pojawią się wszystkie firmy, które chcą czymś zaskoczyć świat, a nie organizują własnej konferencji, więc koniec z tradycyjnymi dyskusjami o walce Niebieskich z Zielonymi. Po trzecie - 2019 rok może być bardzo miałki w obozie najpopularniejszej konsoli tej generacji. Po czwarte - wszystkich wyczekiwanych hitów Sony bez określonej daty premiery (Dreams, Ghost of Thushima, Death Stranding, The Last of Us 2), o ile nadal trafić mają na PS4, rzecz jasna, najbezpieczniej byłoby oczekiwać w 2020 roku. Żeby konsola odeszła z hukiem, jak jej poprzedniczka.

THE LAST OF US 2 Official Trailer (PS4)

A może Sony weźmie z przykład z Directów Nintendo i udowodni, że święto fanów może odbywać się nawet kilka razy w roku? Tak czy inaczej jesteśmy świadkami gigantycznych zmian - to pierwszy raz w 24-letniej historii targów, gdy zabraknie na nich PlayStation.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)