Sony przejęło Bungie. To już oficjalne

Sony poinformowało o finalizacji jednego z głośniejszych procesów przejęcia w branży gier. Studio Bungie oficjalnie dołączyło do rodziny PlayStation.

SIE kupuje Bungie
SIE kupuje Bungie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Sony

W styczniu 2021 roku Sony poinformowało o zamiarze kupna studia Bungie. Już wtedy znaliśmy wiele szczegółów dotyczących samej transakcji. Mówiło się wtedy, że będzie ona ostatecznie kosztować Japończyków 3,6 miliarda dolarów. Finalnie kwota okazała się nieco wyższa.

Z danych udostępnionych przez U.S. Securities and Exchange Commission, czyli Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, wynika, że Sony zapłaciło za studio Bungie 3,7 miliarda dolarów. Sony na ten moment nie podało zbyt wielu szczegółów, a jedynie przywitało studio Bungie w "rodzinie PlayStation".

Bungie to deweloper, który odpowiedzialny jest za stworzenie takich marek jak Halo czy Destiny. W informacji udostępnionej w styczniu, gdy pierwszy raz informowano o przejęciu, podano, że Bungie będzie mogło pracować z dużą niezależnością.

Gry, które Bungie będzie tworzyć pod skrzydłami Sony, mają być multiplatformowe, nie wiadomo, czy oprócz tego będą tworzyć tytuły ekskluzywne dla PlayStation.

Bungie również pochwaliło się w mediach społecznościowych. Oświadczenie o oficjalnym połączeniu z Sony zakończono sentencją łacińską - "Per Audacia ad Astra", co oznacza tyle, co "Przez śmiałość do gwiazd".

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.