Sony pozywa Kevina Butlera, byłą twarz PlayStation

Strona głównaSony pozywa Kevina Butlera, byłą twarz PlayStation
07.10.2012 13:50
Sony pozywa Kevina Butlera, byłą twarz PlayStation
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Jerry Lambert, który przez lata wcielał się w Butlera w śmiesznych reklamówkach, producent opon Bridgestone oraz Sony spotkają się niebawem na sali rozpraw. Poszło o naruszenie praw do znaku handlowego.

bErMTilN

Jerry Lambert i odgrywany przez niego Kevin Butler, czyli wiceprezes wszystkiego pomógł Sony sprzedać niejedną konsolę. Jakiś czas temu jego drogi z japońskim koncernem się rozeszły. Lambert poszedł szukać nowych zawodowych wyzwań.

Jedno znalazł w reklamie opon firmy Bridgestone. Było nim zagranie na konsoli konkurencji, Nintendo Wii. Spot zaczęto emitować, ale po jakimś czasie pojawiła się nowa, "ocenzurowana" wersja bez Lamberta. Pierwotna wersja, ta ciekawsza, do zobaczenia między innymi tutaj (dzięki, Fynal).

Okazuje się, że maczało w tym palce Sony. 11 września amerykańska dywizja SCE złożyła pozew przeciwko Bridgestone oraz Wildcat Creek, firmie aktora. Dwójka ta naruszyła zdaniem producenta PlayStation jego znaki handlowe.

bErMTilP

Jak zauważa Kotaku, Sony ma duże szanse na wygraną w sądzie. Wielce prawdopodbne jest bowiem, że kontrakt pomiędzy Lambertem a koncernem zawierał jakąś klauzulę regulującą wykorzystywanie mocno kojarzonego z marką PlayStation wizerunku do promowania produktów bezpośredniej konkurencji.

Strony próbowały dojśc do ugody poza salą sądową, ale próby spełzły na niczym. Pierwsze przesłuchanie w sprawie już 12 października.

[via Kotaku]

Piotr Bajda

326877455766411306
bErMTimL