Sony pozwane za brak Linuksa w PS3

Sony pozwane za brak Linuksa w PS329.04.2010 12:38
Sony pozwane za brak Linuksa w PS3
marcindmjqtx

Niedawna aktualizacja oprogramowania PlayStation 3 postawiła niektórych graczy przed trudnym wyborem - albo porzucą możliwość korzystania z systemu operacyjnego Linux na swojej konsoli albo nie będą mogli cieszyć się najnowszymi grami i filmami na Blu-ray oraz dostępem do PlayStation Network. W Europie z tego powodu jednemu klientowi udało się uzyskać od sprzedawcy częściowy zwrot kosztów zakupu konsoli, w Ameryce jak to w Ameryce, niezadowolony klient złożył pozew przeciwko Sony Computer Entertainment America. Do tego pozew zbiorowy.

Powodem jest Anthony Ventura, który wierzy, że usuwając możliwość korzystania z Linuksa Sony kierowało się wyłącznie swoim interesem polegającym na zapobiegnięciu możliwości złamania zabezpieczeń antypirackich w konsoli i, że zrobiło to kosztem klientów. Jeden powód i pozew zbiorowy? Tak, w imieniu wszystkich Amerykanów którzy kupili PS3 w okresie od 17 listopada 2006 r. do 27 marca 2010 r. i nie odsprzedali swoich konsol. Ventura domaga się od Sony odszkodowania dla siebie i wszystkich poszkodowanych włączając w to (ale nie tylko): powrót do stanu pierwotnego, koszty procesu itd. Sumy nie wymieniono, ale szacuje się, że może ona sięgnąć pięciu milionów dolarów.

Ventura ma raczej marne szanse na wygraną zważywszy na regulamin sieciowy Sony i umowy zawierane w ten sposób z klientem o czym więcej w komentarzu brytyjskiego i polskiego oddziału Sony. Chyba, że w USA wygląda to inaczej, ale bardzo w to wątpię.

[via Kotaku]

327102036451940394
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)