Sony poświęciło kamerkę PlayStation 4 Eye, by wygrać cenowo z Microsoftem?

Sony poświęciło kamerkę PlayStation 4 Eye, by wygrać cenowo z Microsoftem?

Sony poświęciło kamerkę PlayStation 4 Eye, by wygrać cenowo z Microsoftem?
marcindmjqtx
27.06.2013 13:13, aktualizacja: 05.01.2016 16:11

Xbox One będzie kosztował 499 dolarów, a PlayStation 4 - 100 dolarów mniej. Ale do pierwszej konsoli dołączony będzie Kinect... A co z kamerką PlayStation 4 Eye?

No właśnie - nic. Nie znajdzie się w zestawie z konsolą, będzie można ją dokupić jako osobne akcesorium za równowartość 59 dolarów.

Tymczasem najnowsze plotki głoszą, że początkowo w zestawach z PS4 kamerka miała się znaleźć, a całość miała kosztować 499 dolarów - dokładnie tyle, co Xbox One. Jednak po konferencji Microsoftu na E3 Sony postanowiło zareagować. Usunęło kamerkę i obniżyło cenę, by wygrać na tym polu z konkurencją.

Sam na E3 słyszałem plotki o tym, że japońska firma miała przygotowane kilka scenariuszy na swoją konferencję, by odpowiednie zareagować na wcześniejsze show MS. Wygląda na to, że były prawdziwe.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że bez PlayStation 4 Eye jedna z funkcji DualShocka 4 dla części graczy pozostanie jedynie efektownym "bajerem". Mowa o święcącej diodzie LED, która służy do komunikacji z kamerką.

Sony nie komentuje całej sprawy.

A prywatnie podejrzewam, że dla większości graczy brak kamerki w zamian za niższą cenę to całkiem niezły interes, nie sądzę więc, by ktokolwiek robił z tego jakiś problem...

[za IGN]

Tomasz Kutera

327159541215750423
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)