Sony ostrzega o... eksplodujących kontrolerach?

marcindmjqtx

24.09.2010 11:21, aktual.: 06.01.2016 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poważnie. Takie ostrzeżenie pojawiło się ostatnio na stronie amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment. O co chodzi?

Zobaczcie sami, najprościej będzie zacytować:

SCEA prosi o zachowanie ostrożności przy kupnie kontrolerów do PlayStation 3 z niepewnych źródeł, ponieważ jakość, niezawodność i bezpieczeństwo podrabianych produktów jest niepewna, co w niektórych przypadkach może być niebezpieczne. Niektóre podrabiane produkty mogą zapłonąć bądź eksplodować (...) SCEA dodaje także, że firma nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez takie urządzenia.

W porządku, rozumiem, że Sony chciałoby, żebyśmy wszyscy korzystali z markowych, licencjonowanych (czyt. ich) produktów. Rozumiem też, że jakość najgorszego rodzaju podróbek może być wyjątkowo marna. Ale jakim cudem kontroler może eksplodować?

Interesujące też wydaje się być powiązanie tej sprawy z tym, o czym pisalismy wczoraj - a więc, że po aktualizacji oprogramowania do wersji 3.50 niektóre kontrolery od firm trzecich nie chcą działać z PS3. Czy te sprawy mają coś wspólnego? Ostrzeżenie pojawiło się na stronie mniej więcej w tym samym terminie, co nowa wersji firmware'u.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie polski oddział SCE. Damy znać, jeśli czegoś się dowiemy.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)