Sony nie zaprzestaje walk z piractwem na PSP

Temat piractwa powraca jak bumerang - pisaliśmy o tym już rok temu i jak widać nic się w tej kwestii nie zmieniło. Rob Dyer z Sony, w wywiadzie dla Gamasutry powiedział, że firma zastosuje nowe metody zabezpieczeń.

Sony nie zaprzestaje walk z piractwem na PSP
marcindmjqtx

Japoński gigant przygotuje dla twórców specjalne zabezpieczenie, które po zaimplementowaniu w kod źródłowy opóźni złamanie gry przez piratów. Ma to zapewnić 60 dni "życia" danego tytułu na półce, zanim pojawi się w nielegalnych źródłach.

To znamienne, że Dyer nie mówi o zlikwidowaniu piractwa, lecz jedynie powstrzymaniu go na pewien czas. Opozycyjną opinię prezentuje część deweloperów tworzących na PC, których buńczuczne zapewnienia o całkowitym wyeliminowaniu piractwa są raz po raz obalane przez crackerów. Podejście Dyera jest realistyczne i przemyślane - wszak nie od dziś wiadomo, że najwięcej egzemplarzy sprzedaje się tuż po premierze.

Jak słusznie zauważył redaktor Gamasutry - ostatnio gra na PSP trafiła do czołówki notowań NPD w sierpniu zeszłego roku. Dyer zapowiedział, że kilka ciekawych tytułów na PSP zostanie pokazanych na E3, co w połączeniu z nowymi zabezpieczeniami powinno zmienić ten stan rzeczy. Oby Sony udało się wyjść obronną ręką ze starcia z piratami.

[via Gamasutra]

Kamil Bogusiewicz

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonypsp
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.