Sony nie zaprzestaje walk z piractwem na PSP

Sony nie zaprzestaje walk z piractwem na PSP

Sony nie zaprzestaje walk z piractwem na PSP
marcindmjqtx
22.05.2010 17:35, aktualizacja: 15.01.2016 15:25

Temat piractwa powraca jak bumerang - pisaliśmy o tym już rok temu i jak widać nic się w tej kwestii nie zmieniło. Rob Dyer z Sony, w wywiadzie dla Gamasutry powiedział, że firma zastosuje nowe metody zabezpieczeń.

Japoński gigant przygotuje dla twórców specjalne zabezpieczenie, które po zaimplementowaniu w kod źródłowy opóźni złamanie gry przez piratów. Ma to zapewnić 60 dni "życia" danego tytułu na półce, zanim pojawi się w nielegalnych źródłach.

To znamienne, że Dyer nie mówi o zlikwidowaniu piractwa, lecz jedynie powstrzymaniu go na pewien czas. Opozycyjną opinię prezentuje część deweloperów tworzących na PC, których buńczuczne zapewnienia o całkowitym wyeliminowaniu piractwa są raz po raz obalane przez crackerów. Podejście Dyera jest realistyczne i przemyślane - wszak nie od dziś wiadomo, że najwięcej egzemplarzy sprzedaje się tuż po premierze.

Jak słusznie zauważył redaktor Gamasutry - ostatnio gra na PSP trafiła do czołówki notowań NPD w sierpniu zeszłego roku. Dyer zapowiedział, że kilka ciekawych tytułów na PSP zostanie pokazanych na E3, co w połączeniu z nowymi zabezpieczeniami powinno zmienić ten stan rzeczy. Oby Sony udało się wyjść obronną ręką ze starcia z piratami.

[via Gamasutra]

Kamil Bogusiewicz

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)