Sony nie pracuje nad żadnym tytułem first-party dla PS Vita

Strona głównaSony nie pracuje nad żadnym tytułem first-party dla PS Vita
25.10.2015 17:17
Sony nie pracuje nad żadnym tytułem first-party dla PS Vita
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Wiceprezydent Sony Computer Entertainment otwarcie mówi o obecnej sytuacji kieszonsolki.

PS Vita początkowo mocno promowana, okazała się po czasie swego rodzaju kulą u nogi Sony. Zupełnie inaczej niż w Japonii, gdzie przenośna konsola japońskiego giganta okazała się sporym sukcesem, zachodnie rynki przyjęły ją z umiarkowanym entuzjazmem.

W wywiadzie dla serwisu 4Gamer, wiceprezydent Sony Computer Entertainment Masayasu Ito, nie owijając w bawełnę, stwierdził, że Sony nie pracuje aktualnie nad żadnym tytułem first-party dla swojej platformy i całą swoją uwagę skupia na PlayStation 4.

Na początku, PS Vita nie była kierowana do grupy odbiorców poniżej 20 roku życia, ale teraz sytuacja się zmieniła i jej popularność wśród młodych graczy wzrasta. Dużą zasługę ma w tym Minecraft: PS Vita Edition. W dodatku, na przyszłość planowana jest szeroka paleta tytułów third-party, a żeby utrzymać tendencję wzrostową, zdecydowaliśmy się wypuścić na rynek PS Vita w nowych kolorach. Obecnie, studia first-party nie pracują nad żadną produkcją przeznaczoną na PS Vita. Od kiedy mocno wzięli się za to deweloperzy third-party, uwaga SCE skupiła się na PlayStation 4, która jest nową platformą. No trudno. Miejmy nadzieję, że nowe tytuły nie zawiodą.

[Źródło: Gamingbolt]

Oskar Śniegowski

326864947680663594
Udostępnij:
Komentarze (0)