Sony nie pracuje nad żadnym tytułem first-party dla PS Vita

Sony nie pracuje nad żadnym tytułem first-party dla PS Vita
marcindmjqtx

25.10.2015 17:17, aktual.: 05.01.2016 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiceprezydent Sony Computer Entertainment otwarcie mówi o obecnej sytuacji kieszonsolki.

PS Vita początkowo mocno promowana, okazała się po czasie swego rodzaju kulą u nogi Sony. Zupełnie inaczej niż w Japonii, gdzie przenośna konsola japońskiego giganta okazała się sporym sukcesem, zachodnie rynki przyjęły ją z umiarkowanym entuzjazmem.

W wywiadzie dla serwisu 4Gamer, wiceprezydent Sony Computer Entertainment Masayasu Ito, nie owijając w bawełnę, stwierdził, że Sony nie pracuje aktualnie nad żadnym tytułem first-party dla swojej platformy i całą swoją uwagę skupia na PlayStation 4.

Na początku, PS Vita nie była kierowana do grupy odbiorców poniżej 20 roku życia, ale teraz sytuacja się zmieniła i jej popularność wśród młodych graczy wzrasta. Dużą zasługę ma w tym Minecraft: PS Vita Edition. W dodatku, na przyszłość planowana jest szeroka paleta tytułów third-party, a żeby utrzymać tendencję wzrostową, zdecydowaliśmy się wypuścić na rynek PS Vita w nowych kolorach. Obecnie, studia first-party nie pracują nad żadną produkcją przeznaczoną na PS Vita. Od kiedy mocno wzięli się za to deweloperzy third-party, uwaga SCE skupiła się na PlayStation 4, która jest nową platformą. No trudno. Miejmy nadzieję, że nowe tytuły nie zawiodą.

[Źródło: Gamingbolt]

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)