Sony nadal dokłada do PS3

Raport opublikowany przez iSuppli dowodzi, że Sony dalej dokłada niemało do każdej sprzedanej konsoli. Obecnie jest jednak zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilka miesięcy temu, przed premierą modelu Slim, i niebawem japoński producent powinien zarabiać także na sprzedaży konsol.

Jakub Jatkiewicz

14.12.2009 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z raportem w chwili premiery wyprodukowanie PS3 kosztowało około 805 dolarów. W sklepach najdroższa wersja PS3 była wyceniona na 599 dolarów, a jeszcze niedawno konsola na rynku kosztowała około 399 dolarów, jak nietrudno obliczyć kosztowało to firmę 50 dolarów od każdej sprzedanej sztuki.

Teraz, dzięki wersji Slim wyprodukowanie jednej PS3 kosztuje mniej więcej 336 dolarów, sugerowana cena dla odbiorcy końcowego w Stanach to 299 dolarów, czyli straty Sony wynoszą około 37 dolarów, nie wliczając w to kosztów marketingowych i innych wydatków. Najdroższym elementem w PS3 jest obecnie napęd Blu-ray (66 dolarów), koszty produkcji innych elementów dzięki przejściu z technologii 65nm na 45nm znacząco się obniżyły.

iSuppli twierdzi, że PlayStation 3 jest już blisko osiągnięcia pułapu, na którym zacznie przynosić zyski ze sprzedaży, tym bardziej, że pod względem sprzedaży PS3 powoli dogania już X360.

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.