Sony: Microsoft i Nintendo nas wyprzedzą

Sony: Microsoft i Nintendo nas wyprzedzą09.07.2010 14:13
Sony: Microsoft i Nintendo nas wyprzedzą
marcindmjqtx

Shuhei Yoshida, jeden z szefów Sony, oświadczył ostatnio, że jego zdaniem Microsoft i Nintendo pierwsze wypuszczą na rynek konsole kolejnej generacji. Dlaczego?

Microsoft był pierwszą firmą, która wyprodukowała konsolę obecnej genereacji, Xboxa 360. Yoshidzie wydaje się więc naturalne, że to gigant z Redmond zrobi pierwszy krok również teraz.

Z kolei Nintendo nie skupia się na ulepszaniu warstwy czysto sprzętowej swoich konsol - Wii nie obsługuje przecież nawet HD - być może w takim razie to ono postanowi czymś zaskoczyć graczy.

Kiedy możemy spodziewać się nowej generacji konsol? Yoshida nie wypowiada się na ten temat. Z kolei Murray Pannel, brytyjski szef marketingu Ubisoftu, uważa, że stanie się to w ciągu dwóch, góra trzech lat. Z drugiej strony jest także przekonany, że z obecnej generacji ciągle można jeszcze sporo wycisnąć, a gry mogą być jeszcze lepsze. Pomocne mogą być w tym jego zdaniem Kinect i Move, które wnoszą zupełnie nowe doświadczenia do grania.

Co ciekawe, Pannel jest także przekonany, że nowe kontrolery ruchowe mogą zostać z powodzeniem wykorzystane również w poważniejszych grach niż te dotychczas zaprezentowane. To co, czekamy na jakąś grę Ubisoftu wykorzystującą Kinecta/Move'a?

Tomasz Kutera

327285598488974137
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)