Sony kończy sprzedaż PSP w Japonii

Sony kończy sprzedaż PSP w Japonii03.06.2014 09:22
Sony kończy sprzedaż PSP w Japonii
marcindmjqtx

A zarazem mija prawie 10 lat od jej premiery.

Ostatnia partia przenośnych konsol trafi do japońskich sklepów w tym miesiącu, więc w sumie zabrakło 6 miesięcy do pełnych 10 lat cyklu życia konsoli. PlayStation Portable miało premierę w Japonii 12 grudnia 2004 roku, wkrótce potem - w marcu 2005 - zadebiutowało w Stanach, a gracze z Europy musieli poczekać do 1 września.

Nie wspomniano na razie o planach przerwania sprzedaży w innych krajach, ale biorąc pod uwagę, że w Japonii PSP było niesamowicie popularne, to pewnie reszta świata też niedługo pożegna się z pierwszą przenośną konsolą Sony.

Japoński oddział Sony przygotował specjalną kampanię, która zaczyna się dzisiaj. Pozwoli graczom przenieść się na PS Vita - dostaną zniżki jeśli posiadane na dyskach UMD tytuły z PSP będą chcieli kupić w wersji cyfrowej na nową przenośną konsolkę Sony.

Pytanie, czy będą chcieli. Choć PSP młode nie jest, to nadal ma się bardzo dobrze - biblioteki gier może jej pozazdrościć niejedna konsola, zwłaszcza przenośna. To przełożyło się na jej wielką popularność - sprzedano ponad 20 milionów sztuk w Japonii, a 76 na całym świecie. PSP zapamiętamy za rozmaite osiągnięcia - np. za pomocą modelu PSP Go Sony próbowało przekonać graczy do wyłącznie cyfrowej dystrybucji, ale chyba było na to trochę za wcześnie.

Zarówno konsolę, jak i gry na nią można teraz dostać bardzo tanio, więc jeśli jeszcze nie spróbowaliście, to nadarza się dobra okazja.

Paweł Kamiński

326825794490488874
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)