Sony kończy sprzedaż PSP w Japonii

Sony kończy sprzedaż PSP w Japonii

Sony kończy sprzedaż PSP w Japonii
marcindmjqtx
03.06.2014 09:22, aktualizacja: 05.01.2016 15:36

A zarazem mija prawie 10 lat od jej premiery.

Ostatnia partia przenośnych konsol trafi do japońskich sklepów w tym miesiącu, więc w sumie zabrakło 6 miesięcy do pełnych 10 lat cyklu życia konsoli. PlayStation Portable miało premierę w Japonii 12 grudnia 2004 roku, wkrótce potem - w marcu 2005 - zadebiutowało w Stanach, a gracze z Europy musieli poczekać do 1 września.

Nie wspomniano na razie o planach przerwania sprzedaży w innych krajach, ale biorąc pod uwagę, że w Japonii PSP było niesamowicie popularne, to pewnie reszta świata też niedługo pożegna się z pierwszą przenośną konsolą Sony.

Japoński oddział Sony przygotował specjalną kampanię, która zaczyna się dzisiaj. Pozwoli graczom przenieść się na PS Vita - dostaną zniżki jeśli posiadane na dyskach UMD tytuły z PSP będą chcieli kupić w wersji cyfrowej na nową przenośną konsolkę Sony.

Pytanie, czy będą chcieli. Choć PSP młode nie jest, to nadal ma się bardzo dobrze - biblioteki gier może jej pozazdrościć niejedna konsola, zwłaszcza przenośna. To przełożyło się na jej wielką popularność - sprzedano ponad 20 milionów sztuk w Japonii, a 76 na całym świecie. PSP zapamiętamy za rozmaite osiągnięcia - np. za pomocą modelu PSP Go Sony próbowało przekonać graczy do wyłącznie cyfrowej dystrybucji, ale chyba było na to trochę za wcześnie.

Zarówno konsolę, jak i gry na nią można teraz dostać bardzo tanio, więc jeśli jeszcze nie spróbowaliście, to nadarza się dobra okazja.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)