Zmien skórke
Logo Polygamii

[Aktualizacja] Sony drugi raz z rzędu nie pojawi się na E3?

Nieoficjalne źródła sugerują, że firma nie weźmie udziału w targach w Los Angeles.

[Aktualizacja] Plotki dotyczące nieobecności Sony na E3 zostały oficjalnie potwierdzone przez przedstawiciela firmy, który podzielił się tą informacją z Gameindustry.biz.

[Oryginalny wpis] Jednym z większych nieobecnych ubiegłorocznych targów Electronic Entertainment Expo (ha, napisane bez zaglądania w Wikipedię – zazwyczaj nie pamiętam tej nazwy) było Sony, które postanowiło skupić się na pokazywaniu swoich zapowiedzi w formie krótkich materiałów wideo. State of… to znaczy transmisje Stan Gry co prawda nie zachwycają ogromem treści czy spektakularnością, ale dla japońskiego giganta to dobra okazja do zaprezentowania kilku zwiastunów. A na pewno jest to tańsze niż organizacja całej tej wielkiej eskapady do Los Angeles, by powalczyć o miano zwycięzcy E3.

Choć premiera nowej generacji konsol odbędzie się już w tym roku, Sony może po raz kolejny nie wybrać się na E3 – tak twierdzą anonimowe źródła portalu VGC, na którego łamach ukazał się artykuł, z którego jasno wynika, że Sony i w tym roku odpuści sobie organizację konferencji i pokazów dla mediów oraz influencerów.

Nieobecność Sony wywołał wiele spekulacji o zasadność samej konferencji (wielu wydawców coraz przychylniejszym okiem patrzy na formę zapoczątkowaną przez Directy Nintendo), to zdaniem redaktorów i ich rozmówców, Microsoft wybiera się na E3, a mówi się nawet o tym, że ich konferencja ma opierać się na tym, że Japończycy nie pojawią się w Los Angeles.

Michael Pachter, najsłynniejszy (bo jako jeden z nielicznych w swoim zawodzie wypowiada się publicznie o swojej pracy) analityk branży elektronicznej rozrywki, uważa, że to wielki błąd ze strony Sony:

O ile mi wiadomo, nie planują brać udziału (w targach – dop. red.). Myślę, że to ogromny błąd, ponieważ “skupienie się na konsumentach” nie jest przecież sprzeczna z udziałem Sony w najważniejszym wydarzeniu branżowym roku. Mam nadzieję, że zmienią zdanie, ale jestem sceptyczny.

Na razie Sony jeszcze nie odniosło się do tych doniesień, więc pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenie. Ale jak pisałem już w poprzednim newsie, braki w komunikacji pomiędzy wydawcą/producentem konsoli, a graczami są widoczne gołym okiem.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry