Sony chce stworzyć uniwersalny kontroler do gier?

Sony chce stworzyć uniwersalny kontroler do gier?
marcindmjqtx

20.02.2010 19:14, aktual.: 13.01.2016 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uniwersalne piloty do telewizorów to nic nowego, ale uniwersalne kontrolery do gier? Na taki właśnie pomysł wpadło Sony, które złożyło odpowiedni wniosek w amerykańskim urzędzie patentowym w sierpniu 2008 r., lecz dopiero teraz trafił on do sieci. Co ciekawe, jeden kontroler, którzy rządziłby wszystkimi konsolami miałby się dostosowywać do sprzętu, na którym aktualnie gramy.

Pomysł Sony jest dość prosty - zamiast tradycyjnych przycisków największą część kontrolera zajmowałby dotykowy ekran ciekłokrystaliczny, który odtwarzałby układ przycisków charakterystyczny dla danego urządzenia. Podłączamy pada do PS3, mamy układ klawiszy z PS3, podłączamy do Xboksa, mamy układ z Xboksa. We wniosku wspomniano też o znacznie starszych sprzętach jak Amiga CD 32 czy Atari Jaguar. Wydaje się to naprawdę sprytnym rozwiązaniem, ale wątpię, czy dotykanie ekranu może oddać precyzję normalnych przycisków. No i sam chwyt pada przecież się nie zmieni, a co z takimi elementami jak np. spusty w Xboksie?

Oczywiście fakt, że złożono wniosek patentowy nie jest równoznaczny z tym, że takie urządzenie powstanie albo też, że powstanie w takim właśnie kształcie. Niemniej pomysł jest ciekawy, choć ja jakoś nigdy nie narzekałem na nadmiar padów w domu by inwestować w takie rozwiązanie.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)