Sony chce stworzyć uniwersalny kontroler do gier?

Uniwersalne piloty do telewizorów to nic nowego, ale uniwersalne kontrolery do gier? Na taki właśnie pomysł wpadło Sony, które złożyło odpowiedni wniosek w amerykańskim urzędzie patentowym w sierpniu 2008 r., lecz dopiero teraz trafił on do sieci. Co ciekawe, jeden kontroler, którzy rządziłby wszystkimi konsolami miałby się dostosowywać do sprzętu, na którym aktualnie gramy.

Sony chce stworzyć uniwersalny kontroler do gier?
marcindmjqtx

Pomysł Sony jest dość prosty - zamiast tradycyjnych przycisków największą część kontrolera zajmowałby dotykowy ekran ciekłokrystaliczny, który odtwarzałby układ przycisków charakterystyczny dla danego urządzenia. Podłączamy pada do PS3, mamy układ klawiszy z PS3, podłączamy do Xboksa, mamy układ z Xboksa. We wniosku wspomniano też o znacznie starszych sprzętach jak Amiga CD 32 czy Atari Jaguar. Wydaje się to naprawdę sprytnym rozwiązaniem, ale wątpię, czy dotykanie ekranu może oddać precyzję normalnych przycisków. No i sam chwyt pada przecież się nie zmieni, a co z takimi elementami jak np. spusty w Xboksie?

Oczywiście fakt, że złożono wniosek patentowy nie jest równoznaczny z tym, że takie urządzenie powstanie albo też, że powstanie w takim właśnie kształcie. Niemniej pomysł jest ciekawy, choć ja jakoś nigdy nie narzekałem na nadmiar padów w domu by inwestować w takie rozwiązanie.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonygadżety
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.