Sony chce opatentować nowy rodzaj wersji demonstracyjnych gier wideo

SCEA przygotowało wniosek patentowy dotyczący systemu budowania wersji próbnych gier z limitem czasowym lub licznikiem powtórzeń, dzięki czemu konsument otrzyma pełną funkcjonalność, ale wraz z używaniem będzie ona automatycznie ograniczana.

Sony chce opatentować nowy rodzaj wersji demonstracyjnych gier wideo
marcindmjqtx

05.03.2010 | aktual.: 15.01.2016 15:28

Koncepcja nie jest ani nowa ani specjalnie odkrywcza, za to doskonale pasuje do gier i samej idei wersji demo. Łatwo wskazać elementy, którymi można w ten sposób manipulować - liczba okrążeń w wyścigach, rozdziały w grach przygodowych, statystyki bohaterów czy broni w RPG. Także wydawcy powinni się ucieszyć, bo dystrybucja dema i pełnej wersji może być scalona, a fakt wykupienia tej drugiej sprowadzony do przekazania kodu zdejmującego ograniczenia. Sony przedstawiło dodatkowo bardziej subtelne sposoby stopniowej degradacji funkcjonalności, jak zmiany nasycenia barw czy obniżanie kontrastu.

Chciałbym korzystać z tak przygotowywanych wersji demo. Mam tylko jedną poważną wątpliwość - jak można chcieć opatentować coś takiego? To tak, jakby ktoś chciał zastrzec w radio przechodzenie od jednej piosenki do drugiej poprzez stopniowe wyciszenie końcówki utworu. Miejmy nadzieję, że SCEA nie opatentuje oddychania, jedzenia ani spania.

Tomasz Andruszkiewicz

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonypatent
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.