Sony bez konferencji na gamescomie. Firma szykuje się za to na październikowe Paris Games Week

Sony bez konferencji na gamescomie. Firma szykuje się za to na październikowe Paris Games Week

Sony bez konferencji na gamescomie. Firma szykuje się za to na październikowe Paris Games Week
Paweł Olszewski
15.08.2017 06:03

A w grudniu, już tradycyjnie, PlayStation Experience.

Spodziewacie się na gamescomie jakichś zapowiedzi z obozu Sony? Raczej bym na nie nie liczył. Jak dowiedzieliśmy się w polskim oddziale PlayStation:

"Lokalnym eventem" dla polskiej jednostki Sony jest przykładowo WGW, wiadomo więc mniej więcej czego się można po tej imprezie spodziewać - bogatej ekspozycji z już zapowiedzianym rzeczami, w sekcji konsumenckiej, a nie gorących zapowiedzi i pokazów w strefie biznesowej. Nie ma w tym nic złego, bo te pojawią się w październiku i grudniu.

Zorganizowana z okazji Paris Games Week konferencja odbędzie się 30 października. Jeżeli już coś nowego w temacie ma się pojawić, to tam. W 2015 roku to właśnie w Paryżu zobaczyliśmy Detroit, GT Sport, Robinson: The Journey, Matterfall, Driveclub Bikes, czy gameplay z multi Uncharted 4 i Dreams. W 2016 roku europejskiej konferencji za to w ogóle nie było - Sony zorganizowało wtedy trzy eventy, na E3, targach TGS i PlayStation Experience. Teraz wraca z zapowiedziami na Stary Kontynent.

Paris Games Week: Media Briefing (EN)

Coś ciekawego powinno też pojawić się na grudniowym PlayStation Experience. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się 3 lata temu, z okazji dwudziestolecia marki PlayStation (stąd skrót imprezy - PSX). Event wypadł ciekawie, ludziom na miejscu w kalifornijskim Anaheim pozwalając pograć w nowości, a graczom z całego świata zobaczyć je na streamowanym wydarzeniu. Imprezę powtórzono więc po roku, nie inaczej będzie tym razem – zaplanowano ją na 9 grudnia.

Tegoroczne targi E3 nie przyniosły posiadaczom PS4 informacyjnych bomb. Wszystko, co pokazano, ma wyjść do połowy 2018 roku. Pod koniec tego roku może zobaczymy więc zajawki gier planowanych na kolejne 12 miesięcy i później? Nie jesteśmy fanami oglądania gruszek na wierzbie, ale na dwóch zapowiadanych z takim wyprzedzeniem wydarzeniach musi pojawić się coś nowego.

PlayStation Experience Full Keynote

A skoro już o targach mowa, to jeszcze szybkie przypomnienie o polskich imprezach - przed nami Poznań Game Arena (6-8 października) i Warsaw Games Week (13-15 października). Wybieracie się na któreś z nich? A może jedziecie na gamescom? Jak tak, to będziecie się mogli tam natknąć na Adama i Patryka od nas z redakcji.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)