Sony: 3D nie dla dzieci

Sony: 3D nie dla dzieci

Sony: 3D nie dla dzieci
marcindmjqtx
24.03.2010 18:56, aktualizacja: 13.01.2016 15:55

Sony do tej pory wydawało się być liderem we wprowadzaniu obrazu 3D do świata konsol. To się może jednak zmienić wraz z premierą nowej konsoli przenośnej Nintendo 3DS, która ma zapewnić grającym trójwymiarowy obraz bez noszenia okularów. John Koller z Sony w rozmowie z IGN odniósł się do zapowiedzi sprzętu konkurencji w dość pokrętnym wywodzie.

W tym momencie najbardziej skupiamy się na 3D na konsolach. Nadarza się olbrzymia okazja dla PlayStation 3 z 3D. Zainteresowanie 3D ze strony sprzedawców i wydawców gier osiąga niespotykane dotąd rozmiary. Wiemy, że 3D na PlayStation 3 będzie hitem i na tym koncentrujemy nasze wysiłki. Nie należy się zatem raczej spodziewać PSP wyświetlającego obraz w nowej technologii. Jak widać w Sony to rozwiązanie zarezerwowane jest dla PS3. To jednak nie ten fragment uznałem za pokrętny, tylko ten dotyczący Nintendo:

Myślę, że musimy zobaczyć, co zrobi Nintendo z 3D na konsoli przenośnej. Siedzę w konsolach przenośnych od jakiegoś czasu i myślę, że to interesujący ruch ale chciałbym zobaczyć gdzie z tym dojdą z demograficznego punktu widzenia. Ośmio i dziewięciolatki grające w 3D to nieco naciągana teoria zważywszy na nasze badania. A zatem: na DS grają jedynie małe dzieci, a gry w 3D nie są dla nich przeznaczone. Nie bardzo tylko rozumiem dlaczego. 3D to taka dorosła technologia? Przynajmniej w kinie jak dotąd to głównie animacje dla najmłodszych ją wykorzystują i komercyjny sukces jednego filmu, z fabułą żywcem wyjętą z Pocahontas jakoś tego nie zmienia. Ja jak na razie 3D uznaje za gadżet, modę, ciekawy, ale niezbyt komfortowy efekt wizualny. Naprawdę nie rozumiem dlaczego miałby bardziej pasjonować dorosłych niż dzieci.

327078641664354583
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)