Sonic Mania jest najlepiej ocenianą częścią serii od 15 lat

Strona głównaSonic Mania jest najlepiej ocenianą częścią serii od 15 lat
16.08.2017 16:42
Sonic Mania jest najlepiej ocenianą częścią serii od 15 lat
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

Niebieski jeż nie chciał być gorszy od rudego jamraja i również przypomniał, kto kiedyś rządził.

bEJNbkdh

Sonic jest jedną z ikon gier, choć jego czasy świetności przypadają raczej na początek lat 90. Kiepska lub zaledwie solidna jakość ostatnich gier z niebieskim jeżem sprawiły, że na przestrzeni lat maskotka Segi straciła na znaczeniu. Tym milej zatem patrzeć jak legenda znowu ożywa. Wszystko za sprawą Sonic Manii - najnowszej odsłony serii, która "remiksując" poziomy z czasów Mega Drive'a, dorzuca też własne utrzymane w duchu przeszłości i tym samym oferuje pierwszorzędną platformówkę z jeżem w roli głównej.

Recenzenci wydają się zgodni, przeważają pozytywne recenzje. Ba, Dave Irwin z TheSixthAxis jest chyba najbardziej entuzjastycznym recenzentem, oceniając Sonic Manię na 10/10 i sugerując, że może być najlepszą platformówką, jaka powstała:

Reszta może nie pała aż tak gorącymi uczuciami jak Irwin, co nie zmienia jednak faktu, że dziewiątki i ósemki ścielą się gęsto. Średnia Sonic Manii, zarówno na Metacriticu, jak i Open Criticu, wynosi aktualnie 86. Swoją cegiełkę dołożył choćby Matt Espineli z GameSpotu, oceniając grę na 9/10:

Sonic Mania - Launch Trailer

W przedziale ósemek, znanych także jako 4/5, wylądowała choćby recenzja Caty McCarthy z USGamera:

bEJNbkdj

Sonic Mania - Opening Animation

Jeśli zaś chodzi o pozostałe oceny, wyniki Sonic Manii prezentują się następująco:

bEJNbkdp

Ze świetnych recenzji cieszą się też sami twórcy, podkreślając, że Sonic Mania jest najlepiej ocenianą częścią serii od 15 lat. Kopę lat, Jeżu!

Patryk Fijałkowski

Udostępnij:
bEJNbkef